Home Newsy iOS 16 i „nowe” Siri
iOS 16 i „nowe” Siri
0

iOS 16 i „nowe” Siri

0

Z każdą iteracją iOS Apple wprowadza ulepszenia do wbudowanego asystenta głosowego Siri, a iOS 16 nie jest wyjątkiem. Rozszerzono obsługę trybu offline, Siri może wreszcie rozłączyć połączenia, a także ulepszono wskazówki dotyczące tego, kiedy i gdzie można uzyskać dostęp do Siri.

Prostsze skróty

Skróty aktywowane przez Siri nie wymagają już procesu konfiguracji, aby z nich korzystać. Po pobraniu i zainstalowaniu aplikacji skróty można od razu aktywować.

Emoji w tekstach

Gdy wysyłasz wiadomość za pomocą ‌Siri‌, możesz poprosić o wstawienie emotikonów do wiadomości. Musisz dokładnie określić postać, o którą prosisz, a także pomocne jest powiedzenie „emoji” po każdej prośbie, aby ‌Siri‌ się nie pomylił.

Rozłączanie połączeń
Jeśli prowadzisz z kimś rozmowę w trybie głośnomówiącym, która się kończy, możesz poprosić Siri o rozłączenie połączenia.

Automatyczne wysyłanie wiadomości
W aplikacji Ustawienia sekcja Siri i wyszukiwanie ma nową opcję automatycznego wysyłania wiadomości za pomocą Siri, która usuwa krok potwierdzenia, który musisz przejść, wysyłając tekst. Konieczność zatwierdzenia każdej wiadomości może być frustrująca, jeśli prowadzisz z kimś długą rozmowę i nie masz dostępu do telefonu, aby pisać, więc usprawnia to proces, a ponadto działa z CarPlay. Jest to funkcja dobrowolna i w razie potrzeby można ją wyłączyć dla samochodu i słuchawek.

Wytyczne dowodzenia Siri
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak możesz skorzystać z Siri, po prostu zapytaj. Gdy jesteś w aplikacji lub robisz coś na swoim iPhonie, powiedz „Hey ‌Siri‌, what can I do here?” aby uzyskać szczegółowe informacje na temat tego, do czego zdolna jest Siri. Możesz także zapytać ‌Siri‌ o konkretną aplikację za pomocą polecenia takiego jak „Hey ‌Siri‌, what can I do with [wstaw nazwę aplikacji]?”

Więcej funkcji offline
Siri może zrobić więcej na urządzeniu w „iOS 16” bez konieczności kontaktowania się z serwerem Apple, co oznacza, że ​​istnieje szersza gama funkcji dostępnych, gdy nie masz połączenia z Internetem. Siri może przetwarzać żądania HomeKit, interkomu i poczty głosowej, gdy jesteś offline.

Funkcje ułatwień dostępu
W sekcji Dostępność aplikacji Ustawienia pod nagłówkiem „‌Siri‌” dostępne są nowe opcje zmiany czasu pauzy Siri‌, co powoduje, że asystent głosowy czeka na zakończenie mówienia przez dłuższy czas. Czas pauzy Siri można ustawić na Domyślny, Dłuższy i Najdłuższy. Istnieje również opcja „Ogłaszaj powiadomienia na głośniku”, aby Siri mówił na głos, a opcję „Preferuj odpowiedzi głosowe” można włączyć, aby Siri mówiła na głos w sytuacjach, takich jak wyciszenie telefonu.

Dyktando
Apple z „iOS 16” całkowicie zmienił dyktowanie, ułatwiając przełączanie między głosem a dotykiem. Kiedy dyktujesz tekst na iPhonie lub iPadzie, możesz stuknąć w pole tekstowe i pisać za pomocą klawiatury, aby wprowadzić zmiany i wstawić sugestie QuickType bez konieczności zatrzymywania procesu dyktowania. Jest też nowe okienko kursora, które jest dostępne podczas dyktowania tekstu, a jeśli go dotkniesz, możesz szybciej zatrzymać dyktowanie.

Automatyczna interpunkcja
Gdy dyktujesz tekst, Twoje urządzenie inteligentnie doda znaki interpunkcyjne, wstawia przecinki, kropki i znaki zapytania tam, gdzie to konieczne. iPhone lub iPad będzie słuchać tego, co mówisz, czekać, aż skończysz, a następnie dodać przecinki i kropki w oparciu o strukturę słów. Nie zawsze jest idealny, ale jest lepszy niż wypowiadanie znaków interpunkcyjnych, jak jest to wymagane w iOS 15 i wcześniejszych.

Obsługa emotikonów
Podobnie jak w przypadku Siri, wbudowana funkcja dyktowania obsługuje również wstawianie emotikonów za pomocą poleceń głosowych.

Dyktowanie w wiadomościach
W aplikacji Wiadomości na iOS 16 ikona Dyktowanie znajduje się bezpośrednio w polu tekstowym wiadomości, co znacznie ułatwia dostęp. Jeśli funkcja dyktowania jest włączona, zobaczysz ikonę mikrofonu, którą można stuknąć, która uruchamia ustawienie dyktowania. Ikona dyktowania zastępuje ikonę wiadomości głosowej, która znajdowała się po prawej stronie pola wprowadzania tekstu Wiadomości w iOS 15. Jeśli funkcja Dyktowanie nie jest włączona, w polu tekstowym nie ma ikony.

źródło: macrumors.com

iOS 16 i „nowe” Siri

3/5 - (2 votes)
tags:

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.