iOS 16 i brak rozpoznawania filmów nagranych w trybie filmowym w iMovie i Final Cut Pro
0

iOS 16 i brak rozpoznawania filmów nagranych w trybie filmowym w iMovie i Final Cut Pro

0

iOS 16 jest dostępny już od dwóch tygodni. Aktualizacja wprowadziła kilka nowych funkcji, jednak spowodowała również wiele błędów dla użytkowników iPhone’a. Część z nich zostało już naprawionych. Niestety jeden z tych błędów wydaje się mieć wpływ na nagrania zrobione w trybie filmowym. Nie są one już rozpoznawane przez iMovie i Final Cut Pro.

iMovie oraz Final Cut Pro nie mogą otwierać nagrań zrobionych w trybie filmowym za pomocą iPhone’a z iOS 16. Użytkownicy zaczęli zgłaszać ten błąd do wsparcia Apple i głośno informują o tym na forach Internetowych. Niestety przyczyna tego problemu nie jest znana.

„Wygląda na to, że iOS 16 zepsuł tę funkcję w FCP, co spowoduje wyświetlenie błędu „Nie można aktywować efektu filmowego”” – powiedział użytkownik Final Cut Pro. Według innego użytkownika błędy występują również podczas korzystania z iMovie – bezpłatnego edytora wideo firmy Apple.

Niestety, Apple jeszcze nie potwierdziło tego błędu i nie ma dostępnej aktualizacji oprogramowania, która mogłaby go naprawić. Obejściem sugerowanym przez niektórych użytkowników jest edytowanie nagrań filmowych na iPhonie. Dopiero potem udostępnianie tych filmów na komputerze Mac przez AirDrop. Ponieważ macOS Ventura zostanie udostępniony publicznie w październiku, Apple prawdopodobnie poczeka do tego czasu z aktualizacją swoich aplikacji na Maca.

źródło: 9to5mac.com

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *