iOS 16: Błąd gestów systemowych trzema palcami wpływa na aplikacje i gry
0

iOS 16: Błąd gestów systemowych trzema palcami wpływa na aplikacje i gry

0

Niektórzy twórcy gier ostrzegają graczy przed aktualizacją do iOS 16. Powodem jest błąd systemowy gestów trzema palcami, który ma wpływ na rozgrywkę. Problem polega na tym, że systemowy gest potrójnego dotknięcia, aby wyświetlić menu cofania / wycinania / kopiowania / wklejania, oraz gesty przesuwania trzema palcami, aby cofnąć i ponowić, są nieco nadgorliwe w iOS 16, aktywując się w kontekstach, w których nie powinny.

Większość normalnych aplikacji będzie działać dobrze, ponieważ polegają one tylko na interakcji jednym palcem. Jednak są gry i aplikacje, które wymagają od użytkownika wykonywania gestów wieloma palcami. Są to gry rytmiczne lub aplikacje do tworzenia muzyki na wirtualnych instrumentach. Gesty systemowe nieumyślnie uruchamiają się lub ogólnie zakłócają zamierzone działanie aplikacji.

Bardzo podobny problem pojawił się przy premierze iOS 13, kiedy po raz pierwszy dodano menu z trzema palcami. Apple szybko to zmienił, aby gesty wykonywane trzema palcami nie aktywowały się w sytuacjach niepożądanych.

Przykładowo otwórz aplikację Aparat i zsuń trzema palcami w wizjerze, aby powiększyć i pomniejszyć. W systemie iOS 16 prawdopodobnie uruchomisz menu systemowe, aby wyświetlić lub cofnąć / ponowić alerty akcji wklejania. W systemie iOS 15 nie pojawiało się menu systemowe, ponieważ gesty trzema palcami w ogóle się nie aktywowały.

źródło: 9to5mac.com

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *