Home Artykuły iOS 14 – Nowości w aplikacji Przypomnienia
iOS 14 – Nowości w aplikacji Przypomnienia
0

iOS 14 – Nowości w aplikacji Przypomnienia

0

Przypomnienia, jak wszystkie preianstalowane na iOS aplikacje, zostały gruntownie odnowione z okazji wydania iOS 13. W iOS 14 zmiany w tej aplikacji nie są już tak spektakularne, jednak wprowadzono wiele drobnych ale przydatnych poprawek.

Nowy widżet aplikacji Przypomnienia

Podobnie jak wszystkie inne aplikacje systemowe w iOS 14, tak i Przypomnienia dostały nowy widżet. Na ekran główny można dodać kilka widżetów, a każdy z nich może wyświetlać przypomnienia z określonej listy. Widżet dostępny jest w trzech rozmiarach. Mały pokazuje tylko pierwszą pozycję z listy, średni i duży odpowiednio więcej.

Przypisywanie przypomnień

To, że listy można udostępnić nie jest nowością. Jednak w iOS 14 można konkretne przypomnienie z udostępnionej listy przypisać do osoby. Dzięki temu można łatwo dzielić zadania pomiędzy osoby w grupie.

Aby przypisać komuś zadanie:

Stwórz listę i ją udostępnij. Dotknij zadania, które chcesz komuś przypisać. Na pasku narzędzi widocznym nad klawiaturą stuknij osobę, której chcesz przypisać zadanie. Po zakończeniu tej  operacji, awatar osoby pojawi się przy zadaniu. Osoba przypisana otrzyma powiadomienie.

Lista inteligentna Przypisane do mnie

Aby ułatwić kontrolę nad przypisanymi zadaniami, do głównego ekranu dodano listę inteligentną „Przypisane do mnie”. Na tej liście znajdują się zadania przypisane użytkownikowi przez inne osoby, wraz z opisem list z których pochodzą i awatarami osób, które przypisały zadanie.

Jeśli nie widzisz na głównym ekranie aplikacji listy Przypisane do mnie, kliknij przycisk Edycja widoczny w prawym górnym rogu ekranu, włącz „Przypisane do mnie” i wciśnij Gotowe, aby zapisać.

Personalizacja widoku inteligentnych list

iOS 13 nie pozwała na edycję inteligentnych list. Dzisiaj, zaplanuj, Wszystkie i Oflagowane były widoczne przez cały czas. Nie można ich było ukryć czy usunąć. W systemie iOS 14 każdą z tych list można włączyć lub wyłączyć. Można też zmienić ich kolejność na ekranie.

Aby edytować listy inteligentne, kliknij w przycisk Edytuj widoczny w prawym górnym rogu ekranu. Dotykając ikony w kształcie kółka widocznego z lewej strony możesz włączyć lub wyłączyć listę. Za pomocą uchwytu widocznego z prawej strony możesz przeciągać listy, by zmienić ich kolejność. Na koniec kliknij Gotowe, aby zapisać zmiany.

Edycja wielu elementów

We wcześniejszej wersji iOS wprowadzanie zmian na listach wymagało edycji każdego z zadań z osobna. W iOS 14 można wybrać wiele zadań jednocześnie i wykonać na nich takie czynności jak: przenieść, usunąć, oflagować, oznaczyć jako zakończone, przypisać do osoby.

Aby zaznaczyć wiele zadań wybierz ikonę z trzema kropkami, następnie wybierz przypomnienia i dotknij kółka obok każdego elementu, który chcesz edytować.

Nowy selektor daty i godziny

Nowy selektor daty i czasu prowadzony w iOS 14 zawitał także do aplikacji Przypomnienia. Teraz wybieranie dat i godzin z kalendarza podobno ma być szybsze i bardziej intuicyjne.

Więcej piktogramów i emotek do oznaczania list

W iOS 13 pojawiło się wiele piktogramów, którymi można było oznaczać listy. W iOS 14 dodano kolejne. Jednak to nie wszystko. W nowym systemie listy można oznaczać emotkami.

Aby zmienić oznaczenie listy: w widoku listy kliknij na Edytuj, następnie wybierz ikonkę i. Teraz wybierz z listy piktogram. Jeśli chcesz wstawić emotkę, dotknij ikonki uśmiechniętej twarzy, znajdziesz ją w lewym górnym rogu listy symboli. Teraz z klawiatury wybierz jedną z emotek.

Dodawanie przypomnień z widoku listy

iOS 14 pozwala dodać przypomnienie do dowolnej listy bez konieczności przełączania się miedzy listami. Wystarczy, że będąc w głównym widoku klikniesz Nowe przypomnienie. Teraz wystarczy je utworzyć i wybrać listę do której chcesz je dodać.

Inteligentne sugestie

Podczas tworzenia nowego zadania, aplikacja zasugeruje daty, godziny, lokalizacje i nazwy w oparciu o archiwalne listy i zadania.

Wyświetlanie list nadrzędnych

Podczas przeglądanie zadań na liście inteligentnej widać z której listy nadrzędnej pochodzi dany element.

Zaawansowane wyszukiwanie

Wyszukiwanie w aplikacji Przypomnienia obejmuje teraz także osoby, lokalizacje i notatki, a nie same nazwy zadań.

iOS 14 – Nowości w aplikacji Przypomnienia

 

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *