Home Newsy iOS 14.4 łata 3 luki w zabezpieczeniach – tak twierdzi Apple
iOS 14.4 łata 3 luki w zabezpieczeniach – tak twierdzi Apple
0

iOS 14.4 łata 3 luki w zabezpieczeniach – tak twierdzi Apple

0

Firma Apple udostępniła w dniu dzisiejszym nowy aktualizację dla swojego mobilnego systemy operacyjnego iOS. Wersja oznaczona numeracją 14.4, zawiera trzy znaczące poprawki zabezpieczeń.

W opublikowanym raporcie wsparcia przez firmę Apple, producent twierdzi, że system iOS 14.4 naprawia lukę w jądrze systemu i dwie luki w zabezpieczeniach WebKit, które według Apple mogły być aktywnie wykorzystywane. Gigant technologiczny podaje, że łata lukę w zabezpieczeniach jądra dotyczącą iPhone’a 6s i nowszego, iPada Air 2 i nowszego, iPada mini 4 i nowszego oraz iPoda touch (7. generacji). iOS 14.4 łata również dwie luki w WebKit, czyli silniku przeglądarki używanym przez Safari. Apple twierdzi, że dodatkowe informacje na temat tych luk zostaną podane w przyszłości, ale obecnie żadne dodatkowe informacje nie są dostępne. Apple twierdzi, że wszystkie trzy luki zostały zgłoszone przez anonimowych badaczy bezpieczeństwa.

iOS 14.4 łata 3 luki w zabezpieczeniach – tak twierdzi Apple

Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl. Chcesz się coś dowiedzieć? Pisz śmiało wiadomość prywatną!