Home Newsy iOS 13 – czy to już koniec 3D Touch?
iOS 13 – czy to już koniec 3D Touch?
0

iOS 13 – czy to już koniec 3D Touch?

0

Na kilka dni przed WWDC w internecie pojawiły się informację o rzekomej rezygnacji z 3D Touch w nadchodzących iPhonach. Zdaje się, że iOS 13 jest właśnie tego potwierdzeniem. Zapraszam!

W pierwszej becie najnowszego iSystemu od Apple większość gestów, bo wszystkie z wyjątkiem dwóch (!) zostały zastąpione przez technologię Haptic Touch znaną nam chociażby z iPhonów Xr. No dobra, czyli co? No musimy teraz przytrzymać ikonkę chwilę dłużej, zamiast na nią nacisnąć mocno. Nowe rozwiązanie jest słabsze, ponieważ jest niewygodne, ma opóźnienie (delikatne, ale ma) i jest po prostu tańszym zamiennikiem 3D Touch. Niefajnie, bo użytkownicy urządzeń z 3D Touch nie powinni zostać go pozbawieni, szczególnie że urządzenie posiadało taką opcję wcześniej.

Nowość docenią właściciele iPhone SE, XR, iPad i iPod touch. Ale znienawidzą ją użytkownicy wszystkich innych urządzeń od 6s do Xs. Funkcję dostały także wszystkie iPady z iPadOS – co jest akurat miłym zaskoczeniem. Nie polubię się z nowym Haptic Touch, nie ma mowy. A wy co sądzicie o takim rozwiązaniu? Podoba wam się?

Jedynym miejscem, w którym nadal pozostała stara technologia (3D Touch) jest ikonka latarki w najnowszych iPhonach, a także możliwość poruszania się po tekście, przy naciśnięciu mocniej klawiatury. Druga z opcji jest dostępna na urządzeniach bez 3D Touch po przytrzymaniu dłużej spacji. Co ciekawe – w ustawieniach iOS nadal dostępne jest menu zarządzania 3D Touch.

iOS 13 – czy to już koniec 3D Touch?

 

Dominik Rudkowski Kocham testować nowe rzeczy, ale nienawidzę ograniczać się do jednej firmy. Opowiem wam nie tylko o Apple, ale również o Androidzie i innych ciekawych rozwiązaniach. Zapraszam! Instagram: https://www.instagram.com/domiss.s/