iOS 11 i ciekawa zmiana w Mapach

iOS 11 i ciekawa zmiana w Mapach

0

System iOS 11 nie przestaje zaskakiwać. Testowana obecnie platforma pełna jest nowych funkcji, na ślad których trafia coraz więcej próbujących ją osób. Mowa oczywiście o opcjach, które Apple pominęło w swoim wystąpieniu podczas prezentacji oprogramowania na WWDC.

Kolejną nowinką funkcjonalną jakiej doszukano się w kodzie iOS 11 jest wsparcie dla wirtualnej rzeczywistości w aplikacji Mapy. Pojawiło się ono wraz z wydaniem drugiej bety tego systemu i ściśle związane jest z funkcją Flyover. Dzięki nowej opcji poszerzono interaktywność wirtualnych wycieczek po udostępnionych lokalizacjach.

Po włączeniu funkcji Flyover dostępnej aktualnie dla 200 największych miast na świecie użytkownik ma do wyboru opcję widoku wirtualnej podróży oraz tryb VR, w którym ogląda on konkretny obiekt z różnych perspektyw odpowiednio manewrując urządzeniem. Może nim przesuwać w różnych kierunkach (góra, dół, wokół własnej osi) zmieniając perspektywę wyświetlanego obrazu. Umożliwiono także zmianę własnej pozycji poprzez przeciąganie palcem po ekranie lub przybliżać/oddalać obiekt stukając w wyświetlacz dwa razy.

Najlepiej jednak powyższe zobrazuje film:

Warto jednak zaznaczyć, że do bezproblemowego działania całości potrzebny jest dostęp do szybkiego internetu.

Źródło: MyApple

 

iOS 11 i ciekawa zmiana w Mapach

Oceń post
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *