Home Newsy Instagram dodaje opcję usunięcia konta w aplikacji na iOS
Instagram dodaje opcję usunięcia konta w aplikacji na iOS
0

Instagram dodaje opcję usunięcia konta w aplikacji na iOS

0

Instagram w tym tygodniu wdrożył obsługę nowej opcji, która umożliwia usunięcie konta Instagram bezpośrednio w aplikacji. Instagram jest teraz zgodny ze zaktualizowanymi wytycznymi App Store , które wymagają, aby wszystkie aplikacje oferujące tworzenie kont oferowały również ich usuwanie.

Apple powiedział programistom, że aplikacje oferujące tworzenie kont muszą również obsługiwać ich usuwanie od 30 czerwca 2022 r., więc Instagram czekał na ostateczny termin dodania funkcji.

Zgodnie z wytycznymi Apple, aplikacje muszą ułatwiać użytkownikom znalezienie opcji usunięcia konta, a aplikacja nie może zaoferować tymczasowego wyłączenia lub dezaktywacji konta. Konto musi mieć możliwość usunięcia wraz ze wszystkimi danymi osobowymi.

Jak zauważył TechCrunch, do tej pory użytkownicy Instagrama musieli logować się do przeglądarki internetowej na komputerze stacjonarnym lub urządzeniu mobilnym, aby usunąć swoje konta. Dostępna była również opcja dezaktywacji konta w aplikacji, ale jak wspomniano powyżej, Apple wymaga pełnych opcji usuwania konta.

Konta na Instagramie można usunąć w aplikacji, otwierając ustawienia, wybierając konto i wybierając opcję usuwania konta. Instagram pozwala użytkownikom wybrać między usunięciem lub dezaktywacją konta, a opcja usuwania trwale usuwa całą zawartość danych.

Istnieje 30-dniowy okres, w którym możesz zmienić zdanie na temat usunięcia konta, ponieważ wytyczne Apple pozwalają na opóźnienie przed trwałym usunięciem konta. Osoby, które ponownie zalogują się na Instagram po zażądaniu usunięcia, będą mogły zatrzymać usuwanie.

W oświadczeniu dla TechCrunch Instagram powiedział, że chce „dać ludziom więcej możliwości kontrolowania ich doświadczenia i czasu spędzanego na Instagramie”, nie wspominając, że jest to wymóg Apple.

źródło: macrumors.com

Instagram dodaje opcję usunięcia konta w aplikacji na iOS

tags:

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.