Home Newsy Inne działanie trybu samolotowego w iOS 11
Inne działanie trybu samolotowego w iOS 11
0

Inne działanie trybu samolotowego w iOS 11

0

Najnowsza wersja systemu mobilnego od Apple przynosi sporo zmian i udoskonaleń, które mają bardzo praktyczne podłoże. Na temat kilku z takich świeżych opcji pisaliśmy już na łamach naszej strony. Kolejną ciekawostką funkcjonalną jest nieco inne niż dotychczas działanie trybu samolotowego.

Dotąd w starszych wersjach platformy iOS uruchomienie trybu samolotowego dezaktywowało uruchomione połączenia WiFi oraz Bluetooth. Trzeba było zatem ręcznie je aktywować z poziomu Ustawień Ogólnych lub systemowego Centrum Sterowania.

Testowane obecnie oprogramowanie iOS 11 zachowuje się jednak nieco inaczej. Po włączeniu trybu samolotowego nadal aktywne pozostają połączenia WiFi oraz Bluetooth. Opcja ta jednak nie od razu zadziała u wszystkich użytkowników najnowszego softu dedykowanego iPhone’om i iPadom. Część z nich nadal zostanie potraktowana w stary sposób, choć po aktywowaniu połączeń WiFi i Bluetooth w trybie samolotowym ustawienia te zostaną zapamiętane i w przyszłości wyłączenie dostępu do sieci komórkowej nie spowoduje automatycznego rozłączenia z siecią bezprzewodową lub modułem Bluetooth.

Póki co nie wiadomo, czy opcja ta na stałe zagości w systemie iOS 11, czy też jest tylko i wyłącznie jednym z wielu błędów jakie doskwierają odsłonie testowej. Regulacje prawne zakazują podróżnym na terenie Europy korzystania na pokładzie samolotu wyłącznie z połączeń komórkowych. Odkryta opcja zatem miałaby sens.

Źródło: Redmond Pie

 

Inne działanie trybu samolotowego w iOS 11

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)