Home Newsy Pierwsze inteligentne gniazdko od AVM dla Smart Home
Pierwsze inteligentne gniazdko od AVM dla Smart Home
0

Pierwsze inteligentne gniazdko od AVM dla Smart Home

0

AVM FRITZ!DECT 200

Swym pierwszym inteligentnym gniazdkiem, AVM dostarcza sieciom domowym nowe możliwości. FRITZ!DECT 200 jest w pełni sterowalnym gniazdkiem, które może być zarządzane z dowolnego miejsca na świecie. Jest idealnym narzędziem do pomiaru zużycia energii podłączonych do niego urządzeń. Inteligentne gniazdko zostało stworzone w oparciu o sprawdzoną technologię DECT i poszerzając działanie routera FRITZ!Box o funkcje Smart Home, przekształca go w centrum zarządzania inteligentnym domem.  

Gniazdkiem można sterować za pomocą komputera PC, tabletu, telefonu FRITZ!Fon czy smartfona posiadającego aplikację MyFRITZ!App. FRITZ!DECT 200 jest obsługiwany przez wszystkie modele routerów FRITZ!Box, które są wyposażone w stację bazową DECT i posiadają najnowszą wersję oprogramowania FRITZ!OS.

Automatyka domowa z FRITZ!Box i FRITZ!DECT 200

Inteligentne gniazdko FRITZ!DECT 200 zmienia router FRITZ!Box w inteligentne centrum zarządzające dowolnymi domowymi urządzeniami elektrycznymi. Od dziś miliony gospodarstw domowych posiadających routery FRITZ!Box będą miały także dostęp do podstawowych funkcji automatyki domowej. Gniazdko FRITZ!DECT 200 realizuje bowiem wiele funkcji inteligentnego domu, a jego obsługa za pomocą interfejsu routera FRITZ!Box jest wyjątkowo prosta.

FRITZ!DECT 200 do inteligentnego sterowania urządzeniami domowymi

FRITZ!DECT 200 umożliwia ręczne lub automatyczne włączanie i wyłączanie podłączonych do niego urządzeń. Oferuje indywidualnie definiowane harmonogramy włączania urządzeń np. ?jednokrotne, okazjonalne, codzienne, weekendowe” lub według zaplanowanej częstotliwości. Inteligentne gniazdko może być również zintegrowane z kalendarzem Google, z którego automatycznie pobiera potrzebne dane. Dzięki funkcji synchronizującej dane o wschodach i zachodach słońca z automatycznym trybem włączania i wyłączania, urządzenia podłączone do FRITZ!DECT 200 dostosowują swój  harmonogram pracy w zależności od pory dnia czy roku.

FRITZ!DECT 200 mierzy i kontroluje zużycie energii

FRITZ!DECT 200 mierzy i zapisuje zużycie energii podłączonych do niego urządzeń elektrycznych. Wszystkie dane rejestrowane są w interfejsie routera FRITZ!Box, na którym przedstawione jest zużycie energii według różnych parametrów i przejrzystych wykresów. Szczegółowe raporty przedstawiają status poszczególnych urządzeń, zużycie energii i jej koszt, a nawet wielkość emisji CO2.. Inteligentne gniazdko może również wysyłać raporty i powiadomienia bezpośrednio na skrzynkę mailową użytkowników. To sprawia, że ??FRITZ!DECT 200 jest idealnym urządzeniem do optymalizacji budżetu energetycznego.

1

Wszystkie scenariusze pomiaru i kontroli

FRITZ!DECT 200 służy pomocą w różnorodnych zastosowaniach. Może odpowiadać za sterowanie systemem oświetlenia lub dowolnych urządzeń np. drukarek, dysków zewnętrznych, kamer internetowych, upraszczając tym samym wiele wykonywanych czynności. Szczegółowe pomiary zużycia energii pokazują rzeczywiste potrzeby zasilania telewizorów, sprzętu gospodarstwa domowego czy pomp ciepła. Cały system włączania i wyłączania poszczególnych urządzeń oraz pomiary zużycia energii może być również sterowany przez internet z pomocą routera FRITZ!Box.

Bezpieczne i energooszczędne

W swoim gniazdku FRITZ!DECT 200, AVM wykorzystała bezpieczny i powszechny standard DECT ULE (Ultra Low Energy). Dzięki specjalnym procedurom szyfrowania i uwierzytelniania, inteligentne gniazdko jest całkowicie zabezpieczone już w momencie zakupu. Co więcej, zastosowana technologia nie tylko doskonale zabezpiecza urządzenie przed zewnętrzną ingerencją, ale jest przy tym niezwykle energooszczędna. Zużycie energii FRITZ!DECT 200 waha się pomiędzy 0,9 W i 1,5 W, w zależności od trybu pracy. Inteligentne gniazdko posiada dwa LEDowe przyciski: jeden do włączania i wyłączania urządzenia, a drugi do łączenia z bazą DECT.

2

Prosta obsługa FRITZ!DECT 200

FRITZ!DECT 200 jest bardzo łatwy w konfiguracji i obsłudze. Aby uruchomić go po raz pierwszy, wystarczy wpiąć FRITZ!DECT 200 do gniazdka elektrycznego i nacisnąć przycisk DECT na routerze FRITZ!Box, gotowe – inteligentne gniazdko jest już zarejestrowane. Stosowany przez DECT sygnał radiowy jest bezpiecznie zaszyfrowany już od samego początku jego używania. Router FRITZ!Box umożliwia łatwe sterowanie każdym urządzeniem FRITZ!DECT 200 za pomocą rozbudowanego i przejrzystego interfejsu, a każdemu gniazdku można przypisać indywidualną nazwę. Dostęp z dowolnego miejsca na świecie jest dodatkowo zabezpieczony przez router FRITZ!Box dzięki szyfrowanemu połączeniu internetowemu. Nowe funkcje FRITZ!DECT 200 są dodawane za pośrednictwem bezpłatnych aktualizacji.

Krótka charakterystyka FRITZ!DECT 200:

 • Umożliwia ręcznie lub automatyczne sterowanie podłączonymi urządzaniami (typ F CEE 7/4)
 • Mierzy i zapisuje pobór i zużycie energii
 • Może być używany z dowolnym routerem FRITZ!Box z bazą DECT i oprogramowaniem FRITZ!OS w wersji 6.03 lub nowszej
 • Fabrycznie zaszyfrowana bezpieczna transmisja DECT
 • 2 LEDowe włączniki (1 do włączania/ wyłączania; 2 – do łączenia z bazą DECT)
 • Steruje urządzeniami elektrycznymi do 2300 W / 10 A
 • Kompaktowa obudowa: 93 x 59 x 41 mm (wys. x szer. x głęb., bez wtyczki)
 • Pobór mocy między 0,9 i 1,5 W w zależności od trybu pracy
 • Wymaga gniazda 230-V (typ E CEE 7/5 lub F CEE 7/4)
 • Routery FRITZ!Box z bazą DECT mogą równocześnie obsługiwać do 10 gniazdek FRITZ!DECT 200, 6 telefonów DECT i 6 wzmacniaczy DECT

W skrócie:

 • FRITZ!DECT 200 przekształca FRITZ!Box w centrum zarządzania inteligentnym domem
 • Łatwa obsługa przez interfejs routera FRITZ!Box
 • Mierzy i optymalizuje zużycie energii oraz wysyła szczegółowe raporty
 • Szeroka gama zastosowań, od sterowania oświetleniem do zarządzania dowolnymi urządzeniami gospodarstwa domowego
 • Sterowanie za pomocą komputera, tabletu lub smartfonu z dowolnego miejsca na świecie
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)