Home Newsy Garmin vivofit ? na straży aktywności
Garmin vivofit ? na straży aktywności
0

Garmin vivofit ? na straży aktywności

0

Garmin vivofit_group

 

Garmin debiutuje na polskim rynku z pierwszą w swojej ofercie opaską fitness vivofit. To rozwiązanie dla osób, które chcą stopniowo poprawić swoją kondycję i zacząć prowadzić bardziej aktywny tryb życia. Urządzenia Garmin z segmentu fitness skierowane były dotychczas do osób aktywnych, uprawiających sport amatorsko bądź profesjonalnie (bieganie, pływanie, jazda na rowerze, triathlon, golf). Vivofit to pierwszy produkt w ofercie producenta skierowany do laików, amatorów, którzy zaczynają myśleć o podjęciu aktywności fizycznej. To urządzenie przeznaczone dla osób zapracowanych, spędzających długie godziny przed komputerem czy telewizorem, lub po prostu zapominających, że zdrowie zawsze powinno być na pierwszym miejscu.

Samemu bardzo trudno zmotywować się czasem nawet do minimalnej aktywności. Opaska Garmin vivofit została zaprojektowana z myślą o codziennym zachęcaniu do ruchu, aż do momentu w którym aktywność stanie się nawykiem. Urządzenie monitoruje aktywność użytkownika przez 24 godziny na dobę. Codziennie wyświetla dostosowany do trybu życia cel oraz informuje o postępach w jego osiągnięciu. Liczy każdy krok, liczbę spalonych w ciągu dnia kalorii, całkowity, przebyty danego dnia dystans. Vivofit wyświetla również datę i godzinę, spełniając funkcję zegarka. Opaska jest wodoodporna (do 50m), więc można wejść z nią pod prysznic, czy wskoczyć do basenu. Wymienna bateria pozwala na rok ciągłego używania bez konieczności dodatkowego zasilania.

Garmin vivofit lifestyle

Cele dostosowane do poziomu aktywności

Zakładając opaskę vivofit po raz pierwszy, użytkownik, oprócz parametrów takich jak wiek, waga, wzrost, deklaruje również poziom swojej sprawności.  W zależności od wprowadzonych wartości opaska każdego dnia proponuje dostosowany do indywidualnych możliwości cel – np. 7000 kroków. Za każdym razem gdy użytkownik idzie lub biegnie, urządzenie odlicza kroki pozostałe do osiągnięcia celu. Ekran obsługiwany jest za pomocą jednego przycisku, który umożliwia nieustanny dostęp do poszczególnych wskazań, takich jak: łączna ilość kroków, liczba spalonych kalorii, cel dzienny, godzina, data, dzienny dystans. Opaska informuje również o przekroczeniu zaplanowanego na dany dzień celu, co pozwala na bieżąco monitorować postępy. W zależności od stopnia realizacji celu, vivofit planuje cele na kolejne dni dostosowując je do możliwości i trybu życia użytkownika. Istnieje również możliwość ręcznego ustawienia celu na każdy dzień.

Garmin vivofit sleep

Aktywność w dzień, odpoczynek nocą

Podświetlany na czerwono wskaźnik aktywności reaguje na bieżąco na działania użytkownika ostrzegając o zbyt długim okresie bezczynności. Po każdej biernie spędzonej godzinie (np. siedzenie przed komputerem, leżenie na kanapie), pojawiający się na ekranie czerwony pasek wskaźnika przypomina, że przyszedł czas na ruch. Dodatkowe segmenty wskaźnika podświetlają się po każdych kolejnych 15 minutach bezczynności. Aby zresetować odczyt wskaźnika wystarczy kilkuminutowy spacer. Wbudowany akcelerometr zlicza nasze kroki aż do stopniowego zaniknięcia czerwonego wskaźnika.

Wodoodporna, elastyczna obudowa pozwala korzystać z opaski 24 godziny na dobę bez potrzeby zdejmowania jej pod prysznicem, na basenie czy przed snem. Udając się na spoczynek, za pomocą jednego dotknięcia można uruchomić tryb Sleep, w którym vivofit zarejestruje informacje o łącznej ilości przespanych godzin, fazach ruchu i spokojnego snu.

Garmin Connect Calories Summary

Wygodna analiza i monitorowanie postępów

Dane rejestrowane przez vivofit można bezprzewodowo przesyłać do kompatybilnego smartfona lub do komputera PC za pośrednictwem ANT+. Kiedy znajdziemy się w zasięgu komputera lub smartfona, wystarczy za pomocą jednego dotknięcia przycisku aktywować ekran synchronizacji, aby dane automatycznie zostały przesłane na konto w serwisie Garmin Connect.

Garmin Connect Sleep

Platforma Garmin Connect umożliwia archiwizowanie danych rejestrowanych przez opaskę oraz przeglądanie ich na ekranie komputera w formie czytelnych infografik i wykresów, co ułatwia ich analizę i monitorowanie postępów w czasie. Za swoje osiągnięcia użytkownicy otrzymują wirtualne odznaki motywujące do osiągania jeszcze lepszych wyników. Korzystając z bezpłatnej aplikacji Garmin Connect Mobile wszystkie dane z konta Garmin Connect można również śledzić na ekranie smartfona oraz udostępniać je znajomym za pośrednictwem portali społecznościowych, aby dzielić się własnymi osiągnięciami lub zachęcać znajomych do rywalizacji.

Obecnie trwają prace nad rozszerzeniem funkcjonalności serwisu Garmin Connect i aplikacji Garmin Connect Mobile. W drugim kwartale 2014 r. użytkownicy opaski vivofit będą mogli m.in. analizować w czasie swoją wagę a także rejestrować zjedzone w ciągu dnia posiłki, co pozwoli monitorować na bieżąco postępy w osiągnięciu wyznaczonego celu.

Garmin Connect Steps Summary

Opaska vivofit jest kompatybilna z czujnikiem tętna, co znacznie zwiększa jej funkcjonalność i pozwala trenować w określonych, dostosowanych do poziomu aktywności strefach tętna, a także uzyskać bardziej szczegółowe dane o liczbie spalonych kalorii podczas biegania czy treningu fitness.

Opaska vivofit dostępna jest w sprzedaży w Polsce w sugerowanej cenie detalicznej 119? oraz 149? (wersja z czujnikiem tętna) i kilku wersjach kolorystycznych: czarnej, grafitowej, turkusowej, fioletowej, niebieskiej. Opaska vivofit jest zgodna z urządzeniami obsługującymi standard Bluetooth 4.0. Skontaktuj się z dostawcą usług, aby sprawdzić, czy posiadany telefon jest z nią zgodny. Znak i logo Bluetooth? są zarejestrowanymi znakami towarowymi będącymi własnością firmy Bluetooth SIG, Inc.

Główne cechy urządzenia:

  • Czytelny, intuicyjny wyświetlacz z funkcją zegarka
  • Liczenie kroków, spalonych kalorii, dystansu
  • Spersonalizowane dzienne cele, monitoring snu
  • Wodoodporna obudowa (do 50 m)
  • Wytrzymała bateria (ponad rok użytkowania bez konieczności zasilania)
  • Bezprzewodowa łączność Bluetooth i ANT+
  • Zgodność z czujnikiem tętna

 

Więcej informacji na stronie.

 

 

  
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)