IFA 2018 – stoisko koncernu Harman
0

IFA 2018 – stoisko koncernu Harman

0

W Berlinie trwa Międzynarodowa Wystawa Elektroniki Użytkowej (Internationale Funkausstellung, w skrócie IFA 2018). Jeszcze do środy, 5 sierpnia, można zwiedzać stoiska marek z całego świata. Koncern Harman, jak co roku, swoje nowości prezentuje przy wieży telewizyjnej.

Koncern Harman przygotował prezentacje z dziedzin connected home, car audio, głośników przenośnych oraz słuchawek. Konsekwentne wprowadzanie innowacji i skupienie na użytkowniku sprawiają, że produkty marek należących do koncernu zmieniają sposób, w jaki ludzie doświadczają otaczającego świata. Produkty wyposażone w inteligentne technologie ułatwiają życie codzienne i dostarczają rozrywki.

Współczesny świadomy konsument poszukuje produktów łączących wyrafinowany design z innowacyjnymi technologiami. Nowa seria głośników premium Harman Kardon Citationdoskonale wpisuje się w te trendy, tworząc nową generację głośników domowych. To połączenie innowacyjnego designu z najlepszymi rozwiązaniami akustycznymi, których rezultatem jest wybitna jakość brzmienia. W głośnikach zastosowano najnowocześniejsze technologie, w tym między innymi Google Assistant, ekran dotykowy LCD high-resolution oraz wbudowany Chromecast. Każdy z modeli nowej serii wyróżnia się niedoścignionym wzornictwem z przemyślanymi akcentami industrialnymi oraz aluminiowymi detalami. Wykończenie stanowi tkanina z domieszką wełny dostarczona przez firmę Kvadrat, europejskiego lidera w dziedzinie materiałów akustycznych. Harman Kardon Citation dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych – szarej i czarnej. Ten ponadczasowy projekt łączy w sobie doświadczenie Harman Kardon w dziedzinie dźwięku i technologii ze stylem i elegancją Kvardrat! Seria Citation daje również możliwość indywidualnego zaprojektowania akustyki mieszkania – od pojedynczego głośnika ustawionego w kuchni czy sypialni, po pełny i potężny zestaw 5.1 z dźwiękiem przestrzennym. Funkcja multi-room pozwala na kontrolę dźwięku z dowolnego pomieszczenia, używając jednego źródła muzyki lub grając różne utwory w różnych pokojach. Seria Harman Kardon Citation obejmuje modele: Citation One, Citation 100, Citation 300, Citation 500, Citation Tower, Citation Bar, Citation Sub oraz Citation Surround.

W kategorii głośników przenośnych niezmiennie króluje JBL, który zaprezentował nowe modele: JBL Charge 4 oraz JBL PartyBox 200 i JBL PartyBox 300.

JBL Charge 4to kolejna generacja głośnika Charge, który od wielu lat cieszy się stale rosnącą popularnością. Model JBL Charge 4 jest w pełni wodoodporny (IPX7), dostarcza do 20 godzin pracy, pozwala ładować inne urządzenia przenośne i dostępny będzie aż w 10 wersjach kolorystycznych! Wyposażono go również w technologię JBL Connect+, która pozwala na połączenie nawet ponad 100 głośników obsługujących tę technologię.

JBL PartyBox 200i JBL PartyBox 300to połączenie potężnego brzmienia z efektami świetlnymi, by stworzyć niepowtarzalne możliwości imprezowe! W każdy z tych głośników można wpiąć mikrofon lub gitarę, by zaaranżować karaoke, czy koncert. Dodatkowo muzykę przesyłać można za pośrednictwem Bluetooth lub z pendrive’a. By uzyskać jeszcze mocniejsze brzmienie, dwa głośniki PartyBox można połączyć ze sobą za pomocą funkcji True Wireless System (TWS) lub przewodowo poprzez złącza RCA. Dodatkowo głośnik JBL PartyBox 300 to również głośnik przenośny – wyposażony w akumulator, który zapewnia do 18 godzin pracy.

JBL zaprezentował także bardzo ciekawe rozwiązanie w dziedzinie słuchawek – JBL Free. To w pełni bezprzewodowe słuchawki zakładane pojedynczo do uszu odporne na zachlapania (IPX5). W sumie zapewniają do 24 godzin pracy (po wyczerpaniu akumulatora po 4 godzinach, w zapasie jest jeszcze 20 godzin pracy po doładowaniu z etui ładującego). Dzięki wbudowanemu mikrofonowi umożliwiają prowadzenie rozmów telefonicznych bez użycia rąk. W zestawie znajdują się nakładki w trzech rozmiarach (S/ M/ L) oraz etui ładujące do słuchawek.

Sportową nowością słuchawkową jest model JBL Endurance Peak, który zapewnia wsparcie w czasie nawet najcięższych treningów. To w pełni bezprzewodowe rozwiązanie i gwarancja wyjątkowego brzmienia JBL! Technologia TwistLock™ to pewne trzymanie słuchawek w uchu, technologia FlexSoft™ to komfort długotrwałego użytkowania, a technologia PowerHook™ to inteligentne włączanie słuchawek w momencie ich zakładania oraz wyłączanie w momencie ich zdejmowania. Dodatkowo JBL Endurance Peak są w pełni wodoodporne (IPX7) i posiadają funkcję szybkiego ładowania (10 minut ładowania zapewnia godzinę pracy słuchawek). Słuchawki w sumie umożliwiają do 28 godzin pracy (po wyczerpaniu akumulatora po 4 godzinach, w zapasie są jeszcze 24 godziny pracy po doładowaniu z etui ładującego). Wyposażone w panel dotykowy umożliwiają kontrolę głośności oraz prowadzenie rozmów telefonicznych bez użycia rąk.

Targi IFA czynne są w dniach od 31 sierpnia do 5 września w godzinach 10-18. Adres: Messe Berlin, Messedamm 22, D-14055 Berlin.

Oceń post
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *