Home Newsy Hasła iCloud dla systemu Windows zyskują generator kodów 2FA
Hasła iCloud dla systemu Windows zyskują generator kodów 2FA
0

Hasła iCloud dla systemu Windows zyskują generator kodów 2FA

0

Menedżer haseł pęku kluczy iCloud w aplikacji Apple „iCloud” dla systemu Windows obsługuje teraz kody uwierzytelniania dwuskładnikowego, zgodnie z raportami użytkowników opublikowanymi na Reddit.

Uwierzytelnianie dwuskładnikowe lub 2FA działa jako dodatkowa warstwa bezpieczeństwa kont internetowych, żądając kodu wygenerowanego przez menedżera haseł, gdy właściciel konta się loguje.

Apple zapewnia obsługę generowania kodów 2FA w pęku kluczy „iCloud” w systemie iOS 15 i macOS Monterey, dzięki czemu nie jest wymagana aplikacja do uwierzytelniania dwuskładnikowego innej firmy. Teraz wydaje się, że Apple wprowadził parzystość do menedżera haseł, który jest zawarty w jego narzędziu „iCloud” dla Windows, włączając generator 2FA.

Firma Apple zadebiutowała w sierpniu w aplikacji menedżera haseł pęku kluczy „iCloud”, umożliwiając użytkownikom systemu Windows dostęp do haseł pęku kluczy w celu zapewnienia funkcjonalności na różnych urządzeniach. Apple w listopadzie dodał również opcję pozwalającą użytkownikom na generowanie silnych haseł w „iCloud” dla Windows.

Dzięki opcji zarządzania hasłami osoby korzystające z systemu Windows mogą uzyskać dostęp do swoich haseł pęku kluczy „iCloud”, a także dodawać, edytować, kopiować i wklejać, usuwać oraz wyszukiwać nazwy użytkowników i hasła.

Rozszerzenia haseł „iCloud” dla Microsoft Edge i Windows Chrome działają w parze z funkcją hasła, umożliwiając automatyczne uzupełnianie haseł „iCloud” na komputerze z systemem Windows, tak jak w Safari. „iCloud” dla Windows Passwords jest częścią „iCloud” dla Windows, a użytkownicy systemu Windows mogą go pobrać z Microsoft Store.

źródło: macrumors.com 9to5mac.com

Hasła iCloud dla systemu Windows zyskują generator kodów 2FA

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.