Gwiazdy Rocka i JBL Rock Stars Festiwal

Gwiazdy Rocka i JBL Rock Stars Festiwal

0

W marcu (06.03.2017) na antenie TVP Rozrywka rozpoczął się nowy muzyczny talent show „Gwiazdy Rocka”, którego partnerem została marka JBL. A już na początku maja (01-03.05.2017) w Katowicach odbędzie się JBL Rock Stars Festiwal.

JBL cieszy się imponującym doświadczeniem muzycznym, a nowy talent show „Gwiazdy Rocka” to program o dużym potencjale. W związku z tym takie partnerstwo dobrze rokuje. O co chodzi w nowym talent show proponowanym przez TVP? Program skierowany jest do młodych i zdolnych wykonawców rockowych. Jury ocenia zarówno ich umiejętności wokalne, jak i styl oraz charakter. Kto zasiada w jury? Adam Konkol (założyciel i lider zespołu Łzy), Karo Glezer (artystka jazzowa), Przemek Myszor (członek zespołu Myslovitz) oraz Krzysiek Ferdyn (lider grupy Niegrzeczni).

Kolejne etapy programu obejmować będą najpierw wybór 20 najlepszych zespołów, spośród których eksperci (autorytety uznane w branży muzycznej i nie tylko) wybiorą ósemkę. Pod czujnym okiem ekspertów, osiem zespołów pracować będzie nad ośmioma potencjalnymi przebojami. W finałowym odcinku to widzowie TVP wybiorą przyszłą Gwiazdę Rocka. Nagrodą w programie jest nagranie i promocja własnej piosenki.

Premierowe odcinki „Gwiazd Rocka” emitowane są w każdy poniedziałek o godzinie 20.15 na kanale TVP Rozrywka. Natomiast powtórki obejrzeć można w czwartki (godz. 9:50), piątki (godz. 23:00) i soboty (godz. 22:05).

Idąc za ciosem marka JBL zaangażowała się również w festiwal rockowy w Katowicach – JBL Rock Stars Festiwal. Odbędzie się on w pierwszych dniach maja (01-03.05.2017). To impreza promująca polską muzykę rockową i nie tylko. Jej głównym celem jest stworzenie szansy zaistnienia na scenie młodym polskim artystom, którzy biorą udział w konkursie, walczą o statuetkę, tytuł Gwiazdy Rocka oraz o nagranie w profesjonalnym studio nagrań singla wraz z teledyskiem, a także jego późniejszą promocję. Koncerty gwiazd z Polski i zza granicy oraz integracja środowiska młodych muzyków, wokalistów i zespołów to dodatkowe atuty festiwalu.

JBL uderza tej wiosny w rockową nutę. Nowe przedsięwzięcia są z jednej strony odwołaniem do korzeni i doświadczenia marki – w końcu wszystkie edycje kultowego festiwalu Woodstock Music and Art Fair nagłaśniane były właśnie przez JBL. Z drugiej strony to pewien akt wiary, że młodym artystom warto dać szansę. Niewykluczone, że wśród zwycięzców rozbłyśnie gwiazda pokroju Czesława Niemena albo Grzegorza Ciechowskiego. Ostatecznie wszystko jest możliwe. W końcu nawet Jimmy Page zaczynał od talent show „All Your Own” na kanale BBC1…

Oceń post
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *