Google potwierdza kompatybilność iPhone?a z okularami Glass
0

Google potwierdza kompatybilność iPhone?a z okularami Glass

0

Google GlassPiątkowe doniesienia potwierdzają, że interaktywne okulary Google Glass, nad którymi pracuje wyszukiwarkowy gigant, będą przynajmniej w pewnym stopniu kompatybilne z iPhone’ami. Tajemnicą zostaje jednak cały czas poziom synchronizacji pomiędzy dwoma urządzeniami, działającymi w oparciu o całkowicie różne platformy.

Okulary Google Glass z urządzeniem mobilnym łączą się poprzez WiFi, Bluetootha lub też przesył danych technologią 3G/4G. Same w sobie nie posiadają wbudowanej anteny, wyposażone są jednak w chip GPS.

O ile w przypadku urządzeń Androidowych niezaburzona współpraca na płaszczyźnie tablet-okulary nie powinna być problemem, to w przypadku współpracy z iOS?em takie mogą się już pojawić, między innymi podczas wyświetlania powiadomień. Google może posiadać między innymi spore kłopoty z  ominięciem API występujących w iOS, które  pozwalają na wyświetlanie wiadomości pochodzących bezpośrednio z iPhone’a.

Google nie udzieliło także cały czas odpowiedzi na pytanie, czy na IOS?a powstanie dedykowana aplikacja, która pozwalałaby na pełną obsługę okularów Glass. Mamy jednak nadzieję, że właściwe oprogramowanie zostanie stworzone i użytkownicy produktów Apple będą mogli cieszyć się z pełnych doświadczeń podczas korzystania z Google Glass.

Oceń post

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *