Google Android bezradny wobec iTunes od Apple
0

Google Android bezradny wobec iTunes od Apple

0

Według raportu udzielonego ostatnio przez All Things Digital iTunes stał się poważnym zagrożeniem dla całego serwisu muzycznego od Google.

Google w ciągu ostatniego roku dołożył wielu starań, aby rozwinąć przemysł muzyczny. Mimo licznych negocjacji, wszystko wskazuje na to, że nie sprosta jednak konkurencji, jaką stanowi iTunes od Apple. Sklepy internetowe sprzedające muzykę cyfrową nie nawiązują współpracy z Google. Mimo że próbował w drodze negocjacji dojść do porozumienia z dużymi wytwórniami muzycznymi nie zakończyły się one sukcesem.

Google zdecydowanie zaczyna się cofać, podczas gdy iTunes sprawnie się rozwija.

Skoro już jesteśmy przy temacie rozwoju iTunes warto wspomnieć, że Apple planuje zreorganizować swoje usługi Mobilem, przez umożliwienie użytkownikom przechowywania swojej muzyki w sieci, i udzielenie im dostępu do nich z każdego urządzenia Apple przez Internet.

Jak nietrudno się domyśleć wcale nie poprawia to sytuacji Google. Trudno powiedzieć, czy jest to chwilowy kryzys, i Google znajdzie rozwiązanie swoich problemów związanych z branżą muzyczną.
Nie sposób nie wspomnieć jednak o tym, że sytuacja ta znacząco odbija się na platformie Android od Google. Bez sprawnego serwisu muzycznego system ten straci wielu klientów, którzy mogą zdecydować się właśnie na skorzystanie z bogatej oferty Apple.

Oceń post

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *