Gadu-Gadu teraz także na iPada
1

Gadu-Gadu teraz także na iPada

1

Od dzisiaj dostępna jest długo oczekiwana, mobilna wersja komunikatora Gadu-Gadu na tablet iPad. Już w kilka godzin po wydaniu, znalazła się ona na 1. miejscu rankingu najpopularniejszych, bezpłatnych aplikacji na iPada w AppStore w kategorii ?Social networking?!

Miłośnicy urządzeń spod znaku popularnego ?jabłuszka? jeszcze do niedawna mogli korzystać z Gadu-Gadu tylko przez iPhone’a. Teraz GG Network poszerzyło ofertę o kolejną mobilną wersję komunikatora i od dzisiaj można korzystać z GG także na iPadach.

Bezpłatny komunikator Gadu-Gadu (2.3.0) dostępny jest w App Store pod adresem:

https://itunes.apple.com/pl/app/gadu-gadu-hd/id442896790?mt=8

Mobilne Gadu-Gadu na iPada pozwala na korzystanie z tych samych funkcji komunikatora, które były dotychczas dostępne w GG na iPhone’a oraz wprowadza kilka nowych, ciekawych cech. Są to:

q  możliwość korzystania z funkcji kopiuj/wklej w oknie rozmowy,

q  obsługa emotikon,

q  obsługa trybu „Tylko dla znajomych”,

q  obsługa ignorowanych kontaktów (możliwość blokowania i odblokowywania kontaktów),

q  usuwanie archiwum rozmów,

q  wprowadzono wygodną możliwość dostosowywania komunikatora z poziomu ustawień systemowych tabletu (m.in. powiadomienia Push, dźwięki, wibracje)

a także posiada takie właściwości, jak m.in.:

q  klikalne linki

q  zamykanie rozmów z wykorzystaniem gestów typowych dla iPada (tzw. multitouch)

q  dodawanie/edycja/usuwanie kontaktów

q  historia rozmów

q  wyszukiwanie na liście kontaktów i w katalogu publicznym

q  obsługa ?Push Notifications? – powiadomienia

q  synchronizacja listy kontaktów (zmiany wprowadzone na liście kontaktów zostają zachowane również w wersji instalacyjnej, desktopowej GG)

q  obsługa multilogowania – (można być jednocześnie zalogowanym na tym samym numerze GG zarówno na tablecie iPad (lub iPhone lub innej wersji mobilnej) i na wersji instalacyjnej desktopowej

q  wyświetlanie awatarów znajomych na liście kontaktów.

Mobilna wersja GG pozwala być cały czas w kontakcie ze znajomymi, oferuje rozmowy tekstowe, ustawianie statusów i opisów tekstowych, wyszukiwanie kontaktów w katalogu publicznym i wiele innych funkcjonalności przydatnych w sytuacji, gdy jesteśmy z dala od domu, pracy czy szkoły.

Gadu-Gadu w urządzeniach przenośnych spotyka się z coraz większym zainteresowaniem. Już w kilka godzin po wydaniu, wersja GG dla iPada znalazła się ona na 1. miejscu rankingu najpopularniejszych, bezpłatnych aplikacji na iPada w AppStore w kategorii ?Social networking?! – https://itunes.apple.com/WebObjects/MZStore.woa/wa/viewTop?genreId=6005&id=25143&popId=44 (link wymaga zalogowania do iTunes)

Podobnie dużym powodzeniem cieszy się GG na iPhone – aplikacja zajmuje wysokie miejsca w rankingach w Apple Store (3. miejsce w kategorii ?Social networking?) i w Android Market (2. miejsce na liście najpopularniejszych bezpłatnych aplikacji). Mobilne Gadu-Gadu w rankingu popularności o kilka miejsc przegoniło w Android Market takie globalne serwisy i aplikacje, jak: Youtube (3. miejsce), Facebook (4) czy Skype (5).

Producent komunikatora Gadu-Gadu – GG Network S.A. – zniósł kilka miesięcy temu opłaty za korzystanie z aplikacji na systemy Android i iOS. Nie dotyczy to transferu danych, którego sposób rozliczania zależy od sieci komórkowej.

Ze wszystkich wersji Mobilnego GG w maju skorzystało blisko 700 tysięcy użytkowników.

Wraz z wydaniem Mobilnego Gadu-Gadu na iPada ukazała się aktualizacja wersji GG na smartfon iPhone (najnowsza wersja Gadu-Gadu dla iPhone: 2.3.0). Posiada one te same funkcjonalności, co wersja GG dla iPada.

Więcej informacji o Mobilnym Gadu-Gadu: https://mobilne.gadu-gadu.pl

Wersja na iPad:

https://itunes.apple.com/pl/app/gadu-gadu-hd/id442896790?mt=8

Wersja na iPhone:

https://itunes.apple.com/pl/app/gadu-gadu/id308095268?mt=8

Oceń post
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

Comment(1)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *