Funkcja „wykrywania upadku” w Apple Watch’u po raz kolejny uratowała ludzkie życie
0

Funkcja „wykrywania upadku” w Apple Watch’u po raz kolejny uratowała ludzkie życie

0

Funkcja „wykrywanie upadków”, która zaimplementowana została w zegarkach Apple Watch o serii 4, jest uznawana za pomoc w uratowaniu mężczyzny z Arizony. To nie pierwszy tego typu przypadek, gdy Apple Watch uratował ludzkie życie.

Funkcja wykrywania upadków, która została wprowadzona wraz z Apple Watch Series 4, jest w stanie wykryć, czy użytkownik posiadający zegarek gwałtownie upadł. Jeśli tak to urządzenie automatycznie powiadamia lokalne służby ratunkowe, jeśli użytkownik nie zareaguje w ciągu 60 sekund.

Funkcja "wykrywania upadku" w Apple Watch'u po raz kolejny uratowała ludzkie życie

 

Automatycznie wygenerowany komunikat wskazywał, że osoba nosząca zegarek Apple Watch upadła i nie odpowiadała na reakcje zegarka, a także podała władzom dokładną szerokość i długość geograficzną lokalizacji mężczyzny. Kiedy na miejsce zdarzenia zjawili się oficerowie i straż pożarna, odkryli, że mężczyzna zemdlał i upadł.

Oceń post
Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl. Chcesz się coś dowiedzieć? Pisz śmiało wiadomość prywatną!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *