Home Recenzje Aplikacje Funkcje Google Maps, z których nie korzystasz – a powinieneś!
Funkcje Google Maps, z których nie korzystasz – a powinieneś!
0

Funkcje Google Maps, z których nie korzystasz – a powinieneś!

0

Mapy to nie tylko mapy.” Taką teorię z pewnością można zapisać w podręczniku nauk Google.

Google Maps nigdy nie zginie – jest to jeden z najchętniej wybieranych programów przez użytkowników najróżniejszych platform, a już w szczególności jeżeli chodzi o mapy. Pokażę Wam dzisiaj funkcje, z których nie korzystasz, a szkoda… Powinieneś – warto! Dajcie znać w komentarzach co o nich sądzicie, a teraz zapraszam do lektury!

Rezerwacje

Google nie tylko pokaże Ci lokalizację konkretnego hotelu czy innego typu schronienia, ale powiadomi Cię jego cenach i pozwoli bez najmniejszego problemu skontaktować się z firmą w celu omówienia szczegółów rezerwacji – nawet z innego kraju, na przykład… Indii! Po co instalować miliony aplikacji tego typu, skoro niezbędnik podróżnika znajdziemy w jednej? Google, punkt dla Was. To jednak nie wszystko.

Udostępnianie lokalizacji

Działa to na kilka sposobów. Jeżeli chcecie wyznaczyć miejsce, aby znajomi mogli się w nie udać – nic prostszego. Skorzystajcie z lokalizacji na kilka minut, a po chwili się wyłączy. Funkcja ta może być włączona jednak przez wiele dłużej – tak, aby mieć stały podgląd na czyny drugiej osoby. Zrozumiałe będzie to wśród rodziców, którzy chcą mieć oko na swoje dziecko, gdyż troszczą się o jego bezpieczeństwo – to bardzo inteligentny typ lokalizatora.

Zakładki

Hej, od pewnego czasu nie musicie już widywać w wyszukiwarkę „jedzenie”, „pizza”, „apteka” z dopiskiem swojego miasta. Wystarczy odpalić Google Maps i wejść w odpowiednią kategorie. Jest ich multum – zaczynając od knajp, przechodząc przez centra handlowe, kończąc nawet na bankomatach. Może być to szczególnie przydatne podczas podróży do innych państw lub miast – nie znamy ich, więc aby nie marnować czasu, warto zerknąć w apkę.

Oceny Google

Jestem pewny, że wielu z Was korzysta z opinii innych użytkowników na temat danego miejsca, także w Google. Może nie wiecie, ale wszystko to od samego początku znajduje się w mapach! Tak, to tutaj zostaniemy lokalnym przewodnikiem i zdamy się na recenzje internautów. Co fajne – oceny pojawiają się zaraz po stuknięciu w nazwę danej firmy lub jej ikonkę, nawet bezpośrednio na mapce! Świetnie!

Lokalny przewodnik i jego korzyści

Nie będę rozpisywał się tutaj zbyt bardzo, gdyż zrobiłem to w osobnym, większym artykule. Powiem jednak, że jest to idealne miejsce na wyżalenie się po fatalnej wizycie u fryzjera, ohydnym obiedzie i niemiłym kelnerze w restauracji (i tak dalej). Jeżeli jesteście ciekawi tego zagadnienia, zapraszam Was pod ten link – klik!

Twoje miejsca

Możemy tworzyć własne listy miejsc, dzięki czemu będziemy mieli do nich dostęp – szybko, łatwo, czego chcieć więcej?. W jakim przypadku przyda się to najbardziej? Załóżmy, że jedziesz na wakacje. Zamiast spędzać dużo czasu z nosem w mapach papierowych, spędź chwilkę w internecie przed wyjazdem. Znajdź najciekawsze opcje (możesz do tego wykorzystać recenzje użytkowników) i stwórz z nich listę – w takiej kolejności, aby wszystko było po drodze. Warto!

Mapy offline

Lecąc, płynąc do Indii, Brazylii, Ameryki, Chin i nie tylko, liczyć musimy się z ewentualnym zakupem dosyć drogiej karty z internetem. Zazwyczaj nie jest on bardzo potrzebny na wyjeździe, bo często mamy go za darmo w schronieniu. Warto więc nie marnować cennych pieniędzy, a szczególnie po zmianie waluty, na pobieranie mapy na miejscu – po prostu zróbcie to w domu. Będzie ona w specjalnej zakładce i dostępna offline. Może Was uratować!

Wiadomości

Z firmami możemy rozmawiać w… Mapach Google. Jakkolwiek śmiesznie to brzmi – jest prawdziwe. Ma to jednak duży sens, jeżeli nie chcemy bawić się w maile – lepiej zrobić to za pośrednictwem dzieła jednego z największych gigantów na rynku światowym. Zaoszczędzi to dużo czasu, a wszystko będzie jak najbardziej przejrzyste. Przyznam, że sam nie wiedziałem o tej opcji wcześniej. Odkryłem to podczas przeszukiwania apki z czystej ciekawości. Ekstra!

Funkcje Google Maps, z których nie korzystasz – a powinieneś!

Dominik Rudkowski Kocham testować nowe rzeczy, ale nienawidzę ograniczać się do jednej firmy. Opowiem wam nie tylko o Apple, ale również o Androidzie i innych ciekawych rozwiązaniach. Zapraszam! Instagram: https://www.instagram.com/domiss.s/