Funkcja Find My iPhone pomaga ratownikom znaleźć osobę, która uczestniczyła w wypadku samochodowym
0

Funkcja Find My iPhone pomaga ratownikom znaleźć osobę, która uczestniczyła w wypadku samochodowym

0

W niedzielę wieczorem, po spotkaniu bożonarodzeniowym, kobieta brała udział w wypadku samochodowym w San Bernardino w Kalifornii. Jej telefon nie powiadomił służb ratunkowych, prawdopodobnie dlatego, że nie miała „iPhone’a 14”. Jej rodzina zauważyła, że nie wróciła do domu i nie odpowiadała na telefony. Postanowili skorzystać z funkcji „Find My” aby wyśledzić jej lokalizację.

Kiedy zobaczyli, że samochód znajduje się na mapie na poboczu autostrady, skontaktowali się ze służbami ratunkowymi, aby uzyskać pomoc. Historia została przekazana przez straż pożarną hrabstwa San Bernardino (za pośrednictwem AppleInsider ) w poście na Facebooku. Jak się okazało, kobieta została ciężko ranna i po wypadku noc spędziła w pojeździe.

Strażacy oraz ratownicy medyczni wykorzystali zaawansowane interwencje podtrzymujące życie i system linowy, aby uratować kobietę.

„Pacjentka prawdopodobnie spędziła noc w rozbitym pojeździe po opuszczeniu spotkania rodzinnego. Członkowie rodziny zaniepokoili się tym, że nie rozmawiali z nią dziś rano i wykorzystali funkcję Apple „Znajdź mój iPhone”, aby znaleźć jej miejsce pobytu. Po zbadaniu lokalizacji telefonu znaleźli pojazd i zadzwonili pod numer alarmowy.”

W przeciwieństwie do wykrywania awarii i awaryjnego SOS przez satelitę, „Find My” jest prawie powszechnie dostępny na iPhone’ach. W tej sytuacji kobieta dzieliła się swoją lokalizacją z rodziną, co pozwoliło im ją znaleźć. Taki ratunek nie byłby możliwy, gdyby nie włączyła funkcji udostępniania „Znajdź mnie”.

źródło: macrumors.com

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.