Home Newsy Firma Apple ostrzega, aby nie kupować baterii zamienny do AirTag z gorzkimi powłokami
Firma Apple ostrzega, aby nie kupować baterii zamienny do AirTag z gorzkimi powłokami
0

Firma Apple ostrzega, aby nie kupować baterii zamienny do AirTag z gorzkimi powłokami

0

Lokalizatory AirTags, które zostały przez Apple wprowadzone do sprzedaży na początku tego roku mają żywotność wbudowanej baterii przewidzianą na rok działania. Mimo wszystko czas wymiany baterii w końcu nastanie – Apple ostrzega klientów, aby nie kupowali baterii z gorzką powłoką.

‌AirTags‌ używają baterii CR2032 w kształcie monety, które mają rozmiar łatwy do połknięcia. Niektórzy producenci baterii, tacy jak Duracell , zaczęli nakładać gorzką powłokę na baterie CR2032, aby uniemożliwić dzieciom ich zjedzenie. Według Duracell co roku dzieci przypadkowo połykają setki litowych baterii pastylkowych, które mogą powodować szkodliwą reakcję chemiczną. Nietoksyczna gorzka powłoka reaguje ze śliną i ma na celu powstrzymanie połykania. 

Dokument wsparcia wymiany baterii AirTag firmy Apple, który został opublikowany na początku tego miesiąca, wyraźnie ostrzega przed gorzkimi substancjami i mówi, że te powłoki mogą spowodować, że bateria nie będzie działać.

„Baterie CR2032 z gorzkimi powłokami mogą nie działać z AirTag lub innymi produktami zasilanymi bateryjnie, w zależności od ułożenia powłoki względem styków baterii.”

Firma Apple ostrzega, aby nie kupować baterii zamienny do AirTag z gorzkimi powłokami

Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl. Chcesz się coś dowiedzieć? Pisz śmiało wiadomość prywatną!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *