Home Newsy Czy warto dopłacać do pokrowców z MagSafe od Apple?
Czy warto dopłacać do pokrowców z MagSafe od Apple?

Czy warto dopłacać do pokrowców z MagSafe od Apple?

0

Cześć wszystkim. Przy zakupie nowego urządzenia od razu myślimy o jego zabezpieczeniu. O ile szybka lub folia to żaden problem, przy ochronie jego tylnej części pojawia się dużo pytań. Pomijając już te pod względem koloru, logo czy materiału – na myśli mam głównie jakość. To, jak idealnie błękitny lub jedwabisty w dotyku będzie Wasze etui, nie ma żadnego znaczenia podczas gdy wydarzy się coś, co może go uszkodzić. Odpowiem więc dzisiaj na pytanie zawarte w tytule – czy warto dopłacać do pokrowców z MagSafe wydanych przez Apple? Czy może lepiej zainteresować się „podróbkami”? Zapraszam do lektury.

Czy warto dopłacać do pokrowców z MagSafe od Apple?

Zacznijmy od tego, co w ogóle możemy otrzymać obecnie w sklepie apple.com gdy mowa o pokrowcach. Są to etui z MagSafe – przezroczyste, silikonowe oraz skórzane. O samej technologii MagSafe opowiem więcej niżej. Pierwsze dwa kosztują 250 złotych i to od nich zaczniemy. Jeżeli chodzi o silikonowe, to tłumaczyć dużo nie muszę, ale to zrobię, bo chcę, abyście dowiedzieli się jak najwięcej o jego wadach i zaletach. Jest to etui naprawdę dobrej jakości z świetnymi wycięciami – coś co niestety, ale bardzo często kuleje wśród tak zwanych „podróbek”. Silnym punktem jest też jakość materiału, gdyż jest on porządny, trzyma się go idealnie i telefon nie wypada z dłoni. Jeżeli nałożymy pokrowiec na telefon, będziecie mogli go kłaść na biurku odwrotnie niż do tej pory, gdyż silikon będzie wystawał ponad ekran i zapewni dodatkową ochronę. Nikt nie będzie więc widział Waszych powiadomień, gdy zostawicie telefon na stole w kuchni, bo będzie odwrócony do góry nogami. Super, czyż nie?

Źródło: apple.com
Źródło: apple.com

Uważajcie jednak na to, aby nie pobrudzić jasnych kolorów. Są one na to bardzo podatne. Ciemne mogą wyglądać nieco tłusto, gdy będziecie intensywnie korzystać z urządzenia trzymając go długo w dłoni. Polecam kolory, które są optymalne, takie jak czerwień, głęboki granat czy cypryjska zieleń. Osobiście odradzam biały i chmurny błękit, chyba że naprawdę nie zdarza Wam się odkładać go gdzieś na dół torby, do niekoniecznie idealnie czystych kieszeni i tak dalej. Pora na opis przezroczystego etui.

Źródło: apple.com
Źródło: apple.com

Co ciekawe, przezroczyste etui od Apple nie żółknieje, co jest naprawdę dobrą wiadomością dla tych z Was, którzy uwielbiają pokazać wszystkim, jaki kolor swojego urządzenia wybrali. Niestety (a może „stety”), widoczne są bardzo te elementy, dzięki którym działa MagSafe. Dla niektórych może być to sposób pochwalenia się nowym urządzeniem, ale obstawiam, że zdecydowanej większości nie będzie się to podobać – tym bardziej w takiej cenie. Jakościowo jest to bardzo dobre etui. Nie oszukujmy się jednak – silikon, jak i (w tym wypadku) poliwęglan (z dodatkiem elastycznego materiału) to nie coś, co powinno kosztować takie pieniądze. Na rynku dostępna jest cała masa akcesoriów, które są takiej samej lub nawet wyższej jakości. Problemem może być jednak MagSafe – jeżeli bardzo Wam na nim zależy. Jeżeli chodzi o skórzaną ochronę – musicie mieć na uwadze, że jest bardzo mała dostępność kolorów, bo tylko sześć. Aby tego było mało, mogą pojawić się na nich przetarcia po kilku miesiącach użytkowania, w szczególności dosyć intensywnego. Jeżeli nie zależy Wam na logo, to 300 złotych wydać można na lepszy jakościowo skórzany futerał i dobry obiad.

Źródło: apple.com
Źródło: apple.com

Drogie ochraniacze, które idealnie wręcz podrabiają oryginał, mogą zostać wczytane przez telefon jako oficjalnie wydane przez Apple i wszystko będzie działać tak, jak należy. Nie polecam zabawę z tą technologią z tańszymi etui, gdyż prawdopodobnie nie zostaną one wczytane przez iPhone’a, a dodatkowo mogą nie utrzymać części dodatków. Jeżeli chcecie zaopatrzyć się w akcesoria typu powerbank (tak, mowa o tym za pół tysiąca złotych) lub portfel, warto wybrać taką ochronę, która posiada mocny magnes i jest po prostu porządna. Nie oznacza to, że musi być to pokrowiec Apple – pamiętajcie jednak, że lepiej dołożyć trochę złotówek, a aby nie spadł on podczas spaceru czy jakiejkolwiek innej czynności. W razie pytań, zapraszam do sekcji komentarzy. Jak zwykle bardzo na nie czekam.

Czy warto dopłacać do pokrowców z MagSafe od Apple?

1.2/5 - (43 votes)
Dominik Rudkowski Kocham testować nowe rzeczy, ale nienawidzę ograniczać się do jednej firmy. Opowiem wam nie tylko o Apple, ale również o Androidzie i innych ciekawych rozwiązaniach. Zapraszam! WAŻNE: w związku z brakiem dostępu do mojej głównej poczty proszę o kierowanie maili na służbową skrzynkę: dominik.rudkowski@applemobile.pl Instagram: https://www.instagram.com/domiss.s/

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *