Home Newsy Fabryka Foxconn dołączy do produkcji głośnika HomePod
Fabryka Foxconn dołączy do produkcji głośnika HomePod
0

Fabryka Foxconn dołączy do produkcji głośnika HomePod

0

Wiadomo już oficjalnie, że Apple opóźnia premierę rynkową inteligentnego głośnika HomePod. Kilka dni temu pojawiło się oficjalne oświadczenie w tej sprawie, choć nieznane są przyczyny podjęcia przez firmę niniejszej decyzji. Głośnik miał według wstępnych zapowiedzi pojawić się w grudniu w trzech lokalizacjach: USA, Wielka Brytania oraz Australia. W kolejnych państwach urządzenie miałoby zadebiutować na początku 2018 roku.

Wiadomo już jednak, że premiera rynkowa głośnika została przesunięta na przyszły rok. Można się domyślać, iż powodem opóźnień są problemy powstałe na etapie masowej produkcji, którym nie jest w stanie sprostać fabryka Inventec, która jest obecnie jedynym dostawcą tego produktu. Ten sam podmiot odpowiedzialny jest także za produkcję słuchawek AirPods. Najnowsze raporty sugerują, iż fabryka odnotowuje ostatnio mocno zmniejszoną wydajność produkcji głośnika HomePod.

Jak jednak donosi DigiTimes już w przyszłym roku do mocy wytwórczych dołączy również fabryka Foxconn. Zabieg ten z pewnością przełoży się na lepszą podaż urządzenia, a więc jego zadowalającą dostępność w sklepach zaraz po debiucuie rynkowym.

Źródło: DigiTimes

 

Fabryka Foxconn dołączy do produkcji głośnika HomePod

tags:
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)