Home Newsy Epic Games, właściciel Tindera i Spotify protestują przeciwko opłatom w App Store
Epic Games, właściciel Tindera i Spotify protestują przeciwko opłatom w App Store
0

Epic Games, właściciel Tindera i Spotify protestują przeciwko opłatom w App Store

0

Coraz więcej firm zgłasza swój sprzeciw i poparcie dla sprawy antymonopolowej przeciwko Apple, która została wzniesiona w UE.

Właściciel portali randkowych, takich jak Tinder i Hinge, czyli Match Group i Epic Games, czyli twórca jednej z najpopularniejszych gier na świecie „Fortnite”, wydały wczoraj oświadczenie popierające cały proces. Według rzecznika Match Group: „Apple jest partnerem, ale także dominującą platformą, której działania zmuszają zdecydowaną większość konsumentów do płacenia więcej za aplikacje innych firm, które Apple arbitralnie określa jako„ usługi cyfrowe ”. Branże pokroju tych randkowych, które należą do Match Group tracą 30 procent swoich dochodów. Rzecznik dodał nastepnie: „Cieszymy się z możliwości omówienia tego z Apple i stworzenia sprawiedliwego podziału opłat w całym App Store, a także z zainteresowanymi stronami w UE i Stanach Zjednoczonych”.

Wczoraj Unia Europejska wszczęła dwa postępowania antymonopolowe przeciwko gigantowi technologicznemu – Apple. Całe działania ma na celu przyjrzeniu się praktyce dotyczącej na 30 procentowym cięciu przychodów z zakupów dokonywanych za pośrednictwem App Store.

Epic Games, właściciel Tindera i Spotify protestują przeciwko opłatom w App Store

Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl. Chcesz się coś dowiedzieć? Pisz śmiało wiadomość prywatną!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *