EaseUS MobiMover – oprogramowanie, które ułatwi prace z plikami na smartfonie i komputerze

EaseUS MobiMover – oprogramowanie, które ułatwi prace z plikami na smartfonie i komputerze

0

W erze technologicznego piekła sprawa naszych plików to temat trudny i nie zawsze prosty. Szczególnie w momencie, gdy producent funduje swoim klientom program, który nie działa zawsze tak jakbyśmy sobie tego życzyli, przez co przyjemność odchodzi wraz z kolejnym przeżutym, nie zawsze świeżym kęsem. Tak jest i z iTunesem, który według mnie jest do tej pory jedną z najwiekszych bolączek jakie ma w swoim portfolio firma Apple. Warto jednak czasami odpuścić i poświęcić czas na poszukiwanie programów, które będą w stanie pozbyć z naszej podświadomości fakt, że każda próba najprostszej ingerencji w nasze pliki jest czymś co nie do końca się udaje, a czasem i ponosimy srogą klęske i fiasko. Pół biedy gdy posiadamy Maca, tam ten program działa lepiej, ale i tak jest mało intuicyjny i żeby cokolwiek w nim znaleźć trzeba otwierać samouczki. Gorzej natomiast mają osoby posiadające komputery z systemem windows, tam iTunes jest porażką i raczej każdy posiadacz jakiegokolwiek sprzętu od Apple powie, że mogłoby to lepiej wyglądać.

EaseUS MobiMover

Jednym z programów, które pozwolą ułatwić pracę z naszymi danymi jest „EaseUS MobiMover” dostępny zarówno na Maca jak i Windowsa. Dostępny jest za darmo dla wszystkich chętnych, jeśli jesteście zainteresowani to zapraszam na stronę producenta – link.

EaseUS MobiMover

Program oferuje kilka opcji, w zależności od tego czego dokładnie potrzebujemy to znajdziemy odpowiednie kafelki z wyborem pożądanej przez nas funkcji. EaseUS MobiMover

W pierwszej kolejności należy podłączyć iUrządzenie i na ekranie smartfona w momencie pojawienia się powiadomienia nacisnąć opcję „ufam”.

EaseUS MobiMover

W następnej części wybieramy co dokładnie chcemy wykonać, możemy przykładowo wybrać opcję transferu danych. Mamy możliwość wyboru czy chcemy przesłać pliki z komputera na telefon, lub na odwrót. Dodatkowo pojawia się bardzo ciekawa funkcja pozwalająca na podłączenie dwóch telefonów i przenoszenia plików pomiędzy nimi, co napewno ułatwi prace podczas zmiany telefonu.

EaseUS MobiMover

Kolejna funkcja programy to przenoszenie na komputer wybranych przez nas treści. Przykładowo możemy wybrać tylko galerię obrazów lub utwory muzyczne. Istnieje możliwość także przeniesienie za jednym razem wszystkiego z naszego telefonu. W prawym górnym rogu pojawiają się ikony opcji, z których możemy skorzystać, aby wybrać odpowiednią dla nas funkcję co chcemy zrobić z zaznaczonym elementem.

EaseUS MobiMover

Ciekawym, niespotykanym w tego typu programach jest dodatek w postaci „pobieracza” plików video z różnych popularnych serwisów, takich jak powszechnie znany YouTube. Co ciekawe oprócz pobrania materiału na komputer, jest opcja bezpośredniego pobrania pliku na nasz smartfon.

EaseUS MobiMover

Jak widać na powyższych screenach program jest czytelny i banalny w obsłudze. Nie powinien przysporzyć nikomu kłopotu, a napewno pomoże w przeciwieństwie do iTunesa, który mając swoje humorki odmawia posłuszeństwa i jak zwykle coś mu nie pasuje. Producent na swojej stronie oferuje też wersję PRO, która uzyskuje dostęp do bezpłatnych dożywotnich aplikacji i pomocy technicznej 24/7. Cena takiego ulepszenia przedstawiona jest na poniższej grafice.

EaseUS MobiMover na Mac

Oceń post
Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl. Chcesz się coś dowiedzieć? Pisz śmiało wiadomość prywatną!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *