Home Newsy Najbardziej przydatne aplikacje na iPhone’y
Najbardziej przydatne aplikacje na iPhone’y
0

Najbardziej przydatne aplikacje na iPhone’y

0

Zakup smartfona otwiera drzwi do tysięcy aplikacji, które można pobrać w parę chwil. Dzięki nim każdy użytkownik ma możliwość spersonalizowania swojego urządzenia, by korzystać z niego w jak najwygodniejszy sposób. Szukasz przydatnych aplikacji na iPhone’a? Poznaj nasze propozycje.

Zarówno komputery, jak i telefony marki Apple mają zainstalowany program App Store. Jest to sklep, z którego można pobierać na swój sprzęt najróżniejsze aplikacje. Za część trzeba zapłacić, inne są darmowe lub umożliwiają dokonywanie dodatkowych zakupy w trakcie użytkowania. Oto kilka aplikacji, które z pewnością przydadzą Ci się na iPhonie:

VSCO

Telefony marki Apple słynął z doskonałej jakości aparatów. Obiektywy w najnowszych modelach z powodzeniem zastępują użytkownikom iPhone’ów lustrzanki. A co z obróbką zdjęć? Kiedyś zarezerwowana dla profesjonalistów, dziś nie wymaga specjalistycznej wiedzy. Największą popularnością wśród aplikacji służących do poprawiania zdjęć cieszy się VSCO. To program, którego używają najwięksi influencerzy. Jego ściągnięcie jest bezpłatne, natomiast wewnątrz można dokonywać mikropłatności za dodatkowe filtry.

WhatTheFont

Tiny Scanner

Często potrzebujesz zapisać biurowe dokumenty czy notatki na studiach? Regularnie używasz aparatu do zapisywania fragmentów tekstów? W takim razie z pewnością docenisz działanie bezpłatnej aplikacji Tiny Scanner, która świetnie sprawdza się jako podręczny skaner. Program skanuje obraz przy użyciu aparatu, a następnie przekształca go w możliwie najczytelniejszy skan. Automatycznie poprawia kontrast, wyostrza czcionkę i wyrównuje kadr. Na końcu możesz zapisać gotowe skany w galerii.

 

Vectornator Pro

Masz w sobie zacięcie graficzne? W takim razie koniecznie przetestuj możliwości Vectornator Pro – aplikacji służącej do projektowania grafiki wektorowej. Świetnie używa się jej na tablecie Apple iPad, ale modele iPhone’ów o większej przekątnej ekranu także umożliwiają komfortowe projektowanie. Intuicyjne menu jest łatwe w użyciu i nie sprawi problemów amatorom. Podstawowa wersja aplikacji jest darmowa, natomiast za najbardziej zaawansowane narzędzia trzeba dodatkowo zapłacić.

Ta aplikacja to spełnienie marzeń wszystkich, którzy interesują się typografią i drukiem. Jak sama nazwa wskazuje, WhatTheFont służy rozpoznawaniu czcionki, jaką został napisany dany tekst. Także ten program wykorzystuje potencjał aparatu. Jedyne, co należy zrobić, to wykonać zdjęcie napisu i wczytać je do aplikacji. Ta po chwili zaprezentuje listę najbardziej zbliżonych fontów.

Znajdź mój iPhone

Nikogo nie trzeba przekonywać, że warto możliwie najlepiej zabezpieczyć swój telefon przed kradzieżą lub zgubieniem. Cóż, wypadki chodzą po ludziach. Firma Apple stworzyła aplikację, dzięki której można zlokalizować smartfon

Nie masz jeszcze iPhone’a? Jeśli przed zakupem powstrzymują Cię wysokie ceny najnowszych modeli, przeczytaj czy warto jeszcze kupić Iphone 5s. Firma Apple nadal udostępnia aktualizacje systemu operacyjnego dla smartfonów wyprodukowanych kilka lat temu. Dzięki temu można na nich korzystać z większości aplikacji w ich ostatniej wersji.

 Artykuł partnera
Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.