Home Newsy Drugoplanowe nowości minionej konferencji
Drugoplanowe nowości minionej konferencji
0

Drugoplanowe nowości minionej konferencji

0

W trakcie trwania prezentacji nowych urządzeń od Apple dwa dni temu zostały zapowiedziane drobne ale ciekawe akcesoria, które ujrzą światło dzienne w przyszłym roku. Mowa o specjalnej podstawce umożliwiającej ładowanie indukcyjne oraz etui do słuchawek AirPods ze wsparciem dla tego ostatniego.

Bezprzewodowa ładowarka nazwana AirPower będzie w stanie ładować jednocześnie aż trzy urządzenia: nowego iPhone’a, Apple Watch’a oraz słuchawki AirPods i ma posiadać wsparcie dla standardu Qi, co oznacza szybkie zapełnianie akumulatora elektrolitem. W 30 minut bateria iPhone’a ma osiągnąć poziom naładowania 50 % lecz wymagany będzie zasilacz znany z MacBooka z ekranem o przekątnej 12 cali.

Ciekawostką jest natomiast wprowadzenie do oferty całkiem nowego etui dedykowanego słuchawkom AirPods, które pozwoli na bezprzewodowe ładowanie akcesorium. Pewną, ułatwiającą życie zmianą względem poprzednika jest umieszczenie diody sygnalizującej poziom naładowania baterii na zewnętrznej stronie obudowy.

Niestety póki co Apple nie wspomniało nic o dokładnej dacie debiutu tychże produktów na rynku, a także o cenach jakie sobie za nie zażyczy. Wiadomo jedynie, że zarówno podstawka jak i etui pojawią się w przyszłym roku.

 

Drugoplanowe nowości minionej konferencji

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)