Home Newsy Dostawcy Apple już pracują nad iPadami OLED drugiej generacji
Dostawcy Apple już pracują nad iPadami OLED drugiej generacji
0

Dostawcy Apple już pracują nad iPadami OLED drugiej generacji

0

Dostawcy Apple’a już pracują nad panelami wyświetlaczy dla modeli iPadów OLED drugiej generacji, donosi The Elec.

Mówi się, że Samsung Display jest w trakcie negocjowania cen nowego sprzętu do osadzania OLED Gen 8.5, zaprojektowanego do produkcji paneli wyświetlaczy OLED dla urządzeń takich jak tablety. Samsung podobno planuje wykorzystać sprzęt do masowej produkcji paneli OLED Gen 8.5 pod koniec 2024 r. dla drugiej generacji iPadów wersji OLED firmy Apple.

Firma Apple zaczęła przestawiać swoje linie iPadów i MacBooków na wyświetlacze mini-LED w ciągu ostatniego roku, a OLED będzie kolejnym krokiem. W przeciwieństwie do wyświetlaczy mini-LED, panele OLED wykorzystują samoemitujące piksele i nie wymagają podświetlenia, co może poprawić współczynnik kontrastu i przyczynić się do wydłużenia żywotności baterii w przyszłych modelach iPadów i MacBooków. Apple używa już wyświetlaczy OLED w swoich najnowszych iPhone’ach i wszystkich modelach Apple Watch.

Oczekuje się, że modele iPadów OLED pierwszej generacji, składające się z 11-calowego i 12,9-calowego iPada Pro, będą korzystać z wyświetlaczy dostarczanych przez LG Display i Samsunga, korzystając z istniejących linii produkcyjnych OLED 6. generacji . Przejście na panele OLED Gen 8.5 dla drugiej generacji iPadów OLED jest bardziej ekonomiczne w przypadku większych urządzeń, niż korzystanie z Gen 6, co jest lepsze w przypadku mniejszych urządzeń, takich jak smartfony.

Pierwsze modele iPadów OLED mają zostać wprowadzone na rynek w 2024 r., więc data masowej produkcji pod koniec 2024 r. dla wyświetlaczy przeznaczonych do modeli drugiej generacji może umiejscowić ich premierę w 2025 r.

Oczekuje się, że po debiucie pierwszego iPada OLED pojawią się różne urządzenia Apple z wyświetlaczami OLED Gen 8.5 . Na przykład w poprzednim raporcie uwzględniono wprowadzenie pierwszego MacBooka z wyświetlaczem OLED w 2025 r., w zależności od sukcesu nowych 11- i 12,9-calowych modeli „iPad Pro” OLED z poprzedniego roku.

źródło: macrumors.com

Dostawcy Apple już pracują nad iPadami OLED drugiej generacji

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.