Apple planuje wypuścić MacBooka Air z chipem M2 15 lipca
0

Apple planuje wypuścić MacBooka Air z chipem M2 15 lipca

0

Firma Apple ogłosiła nową generację MacBooka Air na początku tego miesiąca na WWDC 2022 wraz z nowym 13-calowym MacBookiem Pro. Jednak podczas gdy MacBook Pro z chipem M2 jest już dostępny w sklepach, Apple powiedział, że MacBook Air M2 będzie dostępny w lipcu. Teraz wydaje się, że wreszcie mamy datę premiery.

Według źródeł detalicznych MacRumors, nowy MacBook Air M2 będzie dostępny dla klientów od piątku, 15 lipca. W raporcie wspomniano również, że zamówienia w przedsprzedaży mają ruszyć tydzień wcześniej, 8 lipca.

W przeciwieństwie do 13-calowego MacBooka Pro, tegoroczny MacBook Air otrzymał zupełnie nową konstrukcję z bardziej płaskimi krawędziami, podobnymi do droższego 14-calowego i 16-calowego MacBooka Pro – ale w znacznie cieńszej obudowie. Nowy laptop ma wyświetlacz o przekątnej 13,6 cala, który rozciąga się od krawędzi do krawędzi i ma wycięcie na górze z wbudowaną kamerą internetową.

Zarówno 13-calowy MacBook Pro, jak i 2022 MacBook Air są wyposażone w nowy układ Apple M2, który jest o około 20% szybszy w porównaniu z podstawowym układem M1. M2 umożliwia także nowemu MacBookowi Air obsługę do 24 GB ujednoliconej pamięci RAM, a także do 2 TB pamięci masowej. Oprócz dwóch portów USB-C, M2 MacBook Air ma również złącze MagSafe do ładowania.

Oprócz tradycyjnych kolorów Silver i Space Grey, nowy MacBook Air jest również dostępny w kolorze Midnight i Starlight.

źródło: macrumors.com 9to5mac.com

Apple planuje wypuścić MacBooka Air z chipem M2 15 lipca

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *