Dodatkowe panele dotykowe w przyszłych iPhone'ach ?
0

Dodatkowe panele dotykowe w przyszłych iPhone'ach ?

0

Ostatnie doniesienia patentlyapple.com informują, że Apple pracuje nad pełnym wykorzystaniem przedniego panelu przyszłych iPhone?ów, i iPad?ów.

Zgodnie ze schematem zamieszczonym powyżej przyszłe generacje tych urządzeń miały by być wyposażone w ?smart panel?, czyli dodatkowe, dotykowe klawisze skrótów do poszczególnych funkcji i aplikacji.

Dodatkowy panel dotykowy, rozprowadzony dookoła ekranu wyświetlałby ikony opcji, jakim przyciski odpowiadały by w danym momencie.
Celem takiego ulepszenia była by większa łatwość obsługi telefonu. W zasadzie przednia część telefonu była by już w pełni wykorzystana, maksymalnie ograniczając zbędną powierzchnię.

Zastosowanie tego patentu wymagało by jednak sporo modyfikacji, związanych na przykład z potrzebą podświetlenia dodatkowego panelu. Mało prawdopodobne więc, że pojawi się on już w iPhonie 5, którego początek produkcji jest już w zaawansowanym stadium.
Jeśli więc przedstawiony pomysł faktycznie znajdzie swoje zastosowanie w urządzeniach Apple, to nie będą to raczej urządzenia, których premiera jest przewidziana na ten rok.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *