Home Newsy Czujnik zużycia obuwia – kolejny patent Apple
Czujnik zużycia obuwia – kolejny patent Apple
0

Czujnik zużycia obuwia – kolejny patent Apple

0

Apple ma w zwyczaju patentować nie tylko masę rozwiązań dotyczących usług i urządzeń elektronicznych ale także przedmiotów, które na pierwszy rzut oka w ogóle nie są w żaden sposób związane z działalnością firmy. Jakiś czas temu Biuro Patentów i Znaków Towarowych USA opublikowało dokumentację, która dotyczyła opakowania na pizzę jakie miałoby być wykorzystywane na potrzeby wewnątrz zakładu. Pudełko o odpowiednim ukształtowaniu otworów wentylacyjnych miało zapewnić świeżość i ciepło pizzy na długi czas. 

Tym razem w bazie takich zastrzeżonych rozwiązań znalazł się czujnik zużycia obuwia, który umieszczano by w jego podeszwie. Zadaniem byłby pomiar zużycia buta i informowanie o tym fakcie właściciela. Celem takiego działania jak się nietrudno domyślić jest wyeliminowanie występowania potencjalnych kontuzji wynikających z użytkowania zniszczonego obuwia podczas wytężonej pracy nóg.

Sensor znalazłby zatem zastosowanie głównie wśród osób uprawiających sport zawodowo oraz amatorów, którzy często pałają się bieganiem, czy grają w piłkę nożną. Dotyczy to również innych dziedzin sportu, w których kluczową rolę odgrywają nogi i to one poddawane są niebezpiecznym obciążeniom.

Nie jest wykluczone, że takie rozwiązanie w niedalekiej przyszłości trafi do obuwia marki Nike, z którą Apple współpracuje od lat.

Źródło: Apple World Today 

 

Czujnik zużycia obuwia – kolejny patent Apple

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *