Co z płatnościami zbliżeniowymi w iPhone 5 ?
1

Co z płatnościami zbliżeniowymi w iPhone 5 ?

1

O możliwości dokonywania opłat zbliżeniowych przy pomocy przyszłego iPhone’a 5 mówi się ostatnio coraz więcej, a opinie na ten temat są podzielone.

Sami wspominaliśmy już wcześniej o szansach na obecność tej funkcji w przyszłym telefonie Apple. W zeszłym tygodniu na ten temat wypowiadał się również serwis Independent, którego zdaniem iPhone 5 nie będzie wspierał technologii NFC (Near Field Communication). Powodem takiej decyzji miałby się okazać brak jednolitego standardu NFC.

Nie podzielamy jednak zdania Independent, ze względu na ostatnie doniesienia od Forbes. Redaktorka Elizabeth Woyke podaje że Apple stale pracuje nad urządzeniem wykorzystującym NFC. Urządzenie takie miałoby obsłużyć wszystkie czytniki, dając możliwość dokonywania płatności bez karty.

Co ciekawe- również producenci czytników NFC, żywo zainteresowani możliwościami nowego iPhone’a, podejmują pierwsze kroki związane z zwiększonym ruchem i zapotrzebowaniem na ich urządzenia. Ich działania wcale nie powinny nas dziwić, ponieważ zgodnie z prognozami analityków z Frost & Sullivan do 2015 roku całkowita wartość płatności dokonywanych przy użyciu technologii NFC ma osiągnąć wartość 111,19 miliardów euro, w samej zaś Unii Europejskiej – 41,87 milardów.

korekta: Iwona Chmiel

Oceń post
tags:

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *