Bardzo ciekawa wizja systemu iOS 12

Bardzo ciekawa wizja systemu iOS 12

0

Prezentacji systemu iOS 12 możemy spodziewać się w czerwcu tego roku podczas trwania konferencji WWDC poświęconej programistom. Sprawdzone źródła informacji jednak sugerują, że w tym roku nie należy spodziewać się długiej listy nowości funkcjonalnych, bowiem Apple skupi się na stabilizacji systemu. Jedną z nieznacznych nowości ma być nieco odświeżony ekran początkowy mobilnej platformy.

Nie przeszkadza to jednak grafikom w tworzeniu koncepcji systemu iOS 12, w których umieszczają oni często długą listę innowacji, które Apple mogłoby uskutecznić. Najnowszą i bardzo ciekawą wizją jest ta stworzona przez serwis iOS News and More.

Autorzy pomysłu zmienili między innymi wygląd zablokowanego ekranu, na którym możliwe byłoby wyświetlanie informacji pogodowych. Drobnym modyfikacjom poddano także ekran główny gdzie zniknęły nazwy aplikacji pod ich ikonami. Nie zabrało również ciemnego trybu interfejsu, na który czeka z niecierpliwością spora rzesza użytkowników.

Bardzo praktycznymi opcjami są zaś profil gościa, w którym do użytku oddane byłyby jedynie podstawowe programy takie jak przeglądarka Safari, informacje pogodowe, czy funkcje telefonu oraz funkcja blokowania dostępu do konkretnych aplikacji. Dostęp do nich byłby możliwy po zidentyfikowaniu właściciela urządzenia za pomocą hasła lub czujników biometrycznych.

W koncepcie nie zabrakło również opcji dzielenia ekranu pomiędzy dwie aplikacje, a także sygnalizatora informującego użytkownika o nowych powiadomieniach w systemie. Zmian w pracy można znaleźć więcej jak choćby nowy sposób zmiany natężenia głośności z użyciem paska wysuwanego od góry ekranu.

Źródło: Behance

Oceń post
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *