Brak True Tone po wymianie wyświetlacza w iPhone? Naprawa True Tone i ALS

Brak True Tone po wymianie wyświetlacza w iPhone? Naprawa True Tone i ALS

Brak True Tone po wymianie wyświetlacza w iPhone? Naprawa True Tone i ALS

0

Jeżeli wymieniałeś wyświetlacz samodzielnie lub w jakimś szemranym punkcie zajmującym się naprawą iPhone, najpewniej teraz nie działa Ci funkcja True Tone oraz ALS w twoim telefonie iPhone. Jest to spowodowane tym, że od modelu iPhone 7 wzwyż, konieczne jest zaprogramowanie i skalibrowanie wyświetlacza. W innym wypadku funkcje te są dezaktywowane. W serwisie APPLEMOBILE.PL przywrócisz funkcję True Tone oraz ALS, nawet jeżeli nie posiadasz pierwotnego wyświetlacza, z którego można by zgrać klucze do aktywacji funkcji dla nowego ekranu.

Naprawa True Tone i ALS w iPhone po wymianie ekranu

Jeżeli posiadasz telefon iPhone 7 lub nowszy ( w tym iPhone 8/X/XS/XR/11Pro/11Pro Max/XS Max/12/12 Pro/12 Mini/12 Pro Max i nowsze) i wymieniałeś wyświetlacz na zamiennik lub nawet oryginał, ale robiłeś to samodzielnie lub w punkcie usługowym, który nie specjalizuje się w naprawie iPhone, to najpewniej w Twoim telefonie przestała działać funkcja ALS oraz True Tone.

Dla uspokojenia, nasi Klienci nie muszą się obawiać. Zawsze programujemy i kalibrujemy oba czujniki.

Czym jest funkcja ALS (Ambient Light Sensor)?

Funkcja ALS, czyli Ambient Light Sensor, to funkcja, która na podstawie czujnika światła określa jasność w otoczeniu użytkownika i na podstawie zebranych informacji dostosowuje całkowicie automatycznie jasność podświetlenia ekranu do warunków oświetleniowych, aby zapewnić użytkownikowi jak największy komfort pracy na urządzenia z dopasowaną jasnością. W prawidłowo działającym ekranie z aktywną funkcją ALS, gdy zakryjemy czujnik kładąc rękę na ekranie, ściemnimy go do minimum, a następnie odsłonimy rękę świecąc w stronkę ekranu, jasność automatycznie będzie się zwiększać jak na poniższym gifie.

Jeżeli nasz czujnik ALS jest uszkodzony lub niezaprogramowany, to ALS pozostaje nieaktywnym, a wtedy ekran nie dopasuje automatycznie jasności do otoczenia, co przekłada się na to, że w jasnym pomieszczeniu telefon może okazać się nieczytelny i będziemy musieli samodzielnie ustawić odpowiednią jasność w ustawieniach menu.

Czym jest funkcja True Tone?

Funkcja True Tone została wprowadzona wraz z iPhone 8 i jest dostępna w każdym kolejnym modelu iPhone’a, także w tych z ekranami OLED, czyli iPhone X, iPhone 11 Pro czy 12 Pro Max. Odpowiada ona za dopasowanie temperatury barw wyświetlanego obrazu do oświetlenia otoczenia, w którym się znajdujesz. Dzięki niemu obraz wyświetlany przez telefon wydaje się być bardziej naturalny, mniej męczy oczy podczas przeglądania zdjęć czy stron internetowych w półmroku czy sprawia, że są one bardziej żywe i kontrastowe przy normalnym oświetleniu. Funkcję TrueTone można dla wygody wyłączyć i włączyć, kiedy tylko tego chcemy, uruchamiając Centrum Sterowania, dociskając klawisz od regulacji poziomu jasności i klikając w ikonę True Tone lub w inny sposób wchodząc kolejno do Ustawienia > Ekran i jasność > True Tone.

 

W przypadku, gdy w urządzeniu został wymieniony wyświetlacz na nieoryginalny lub nawet na oryginalny, ale nie został on odpowiednio zaprogramowany i skalibrowany, funkcja True Tone ulegnie dezaktywacji, a co za tym idzie, nie znajdziemy się w tych miejscach, które opisałem wyżej.

W takim wypadku, aby ją przywrócić musisz skorzystać z usługi naprawy TrueTone oraz ALS bez pierwotnego wyświetlacza w serwisie APPLEMOBILE.PL

Dlaczego funkcja True Tone oraz ALS przestaje działać po wymianie ekranu?

Apple od dłuższego czasu próbuje utrudnić życie niezależnym punktom usługowym realizującym naprawy urządzeń Apple oraz zniechęcić w ten sposób użytkowników telefonów iPhone do korzystania z innej obsługi serwisowej, niż ta oferowana przez producenta. Oczywiście odpowiednio kosztowna i przynosząca Apple gigantyczne pieniądze.

Te „zabezpieczenie” pojawiło się wraz z aktualizacją iOS 11.4.1. Każdy, kto wymienił ekran na zamiennik lub niezaprogramowany oryginał i wgrał tę lub wyższą wersję iOS do swojego iPhone’a, automatycznie traci funkcję ALS oraz True Tone.

Apple znów uszkadza telefony po nieautoryzowanej wymianie ekranu! Tym razem wymieniając ekran w iPhone 8/8+/X samemu, bezpowrotnie uszkodzisz swój smartfon tuż po zainstalowaniu iOS 11.4.1 i nowszego!

Co zrobić, aby przy wymianie wyświetlacza nie utracić True Tone oraz ALS?

Przede wszystkim, jeżeli musisz już wymienić wyświetlacz w swoim iPhonie, nie korzystaj z tanich chińskich modułów ekranu z nieoryginalnym wyświetlaczem LCD/OLED. Taki ekran nie pozwala go zaprogramować i skalibrować, a co za tym idzie, nie pozwala uruchomić ALS i True Tone.

W serwisie APPLEMOBILE.PL korzystamy wyłącznie z modułów ekranu z oryginalnym panelem LCD/OLED Super Retina HD Apple®, dzięki czemu masz pewność, że po wymianie takiego ekranu, Twój telefon będzie działał dokładnie tak, jak z ekranem zainstalowanym fabrycznie, a dodatkowo nowy ekran zostanie skalibrowany i zaprogramowany, dla zagwarantowania pełnej funkcjonalności. Bez utraty ALS. Bez dezaktywacji TrueTone.

Do zaprogramowania ekranu konieczne jest posiadanie indywidualnych kluczy, które każdy iPhone posiada. Klucz zapisany jest w elektronice ekranu. Tak zwany MtSN oraz Gauss należy sczytać przy użyciu wyspecjalizowanego urządzenia serwisowego, a następnie zapisać je w pamięci nowego ekranu.

Co jednak zrobić, gdy wymieniłeś ekran, funkcje ALS oraz TrueTone nie działają z powodu braku programowania, a ty nie posiadasz pierwotnego ekranu, aby móc go zaprogramować?

W APPLEMOBILE.PL oferujemy usługę naprawy ALS oraz True Tone, także dla osób, które nie posiadają pierwotnego ekranu, z którego można by było zgrać klucze i zaprogramować nowy ekran.

Jeżeli wymieniałeś gdzieś ekran na zamiennik i utraciłeś wspomniane funkcje, a teraz chciałbyś znów je używać, możesz wymienić ekran u nas, a następnie skorzystać z usługi naprawy ALS True Tone.

Oczywiście, możesz także zainstalować ekran na własną rękę, a u nas wykonać wyłącznie naprawę ALS i True Tone.

Jakie warunki musi spełniać urządzenie, aby naprawa była możliwa?

  • Telefon musi posiadać ekran z oryginalnym panelem LCD lub OLED
  • Czujnik zbliżeniowy i światła muszą być sprawne i pochodzić z tego urządzenia. Nie mogą być wymienione w przeszłości.
  • W przypadku iPhone X i nowszych, kamera przednia i tylna muszą pochodzić z tego urządzenia. Nie mogą być wymienione.
4.8/5 - (31 votes)
Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *