Home Artykuły Blogger w App Store – 10 aplikacji przydatnych blogerowi

Blogger w App Store – 10 aplikacji przydatnych blogerowi

Blogger w App Store – 10 aplikacji przydatnych blogerowi
0

Prowadzenie bloga nie jest rzeczą łatwą. Bycie na bieżąco z najnowszymi trendami, panowanie nad ładem technicznym, zarządanie kontami na portalach społecznościowych, terminowa publikacja artykułów i wiele innych zadań jest niezwykle czaso- i pracochłonna. By temu podołać należy posiąść umiejętność wielozadaniowości, odpowiedniej organizacji czasu, efektywności, a także posiadać niezliezliczone pokłady wolnego czasu i weny, lub… zaopatrzyć się w odpowiednie pomoce, które wspomogą naszą obecność w sieci. Jak wiadomo, telefon komórkowy to dla blogera niezbędnik numer jeden. By umilić i usprawnić blogowanie warto jest wzbogacić owe centrum dowodzenia w przydatne aplikacje. Wybrałam 10 dla mnie najbardziej przydatnych.

Evernote

To jedna z najbardziej popularnych i niezastąpionych aplikacji, którą powinien posiadać każdy bloger. Nigdy nie wiesz, kiedy najdzie Cię wena, a dostęp do tradycyjnej kartki papieru i ołówka nie zawsze jest możliwy (np. siedząc w autobusie, czy też spacerując po lesie). Telefon jednak mamy zawsze przy sobie. Evernote to krótko mówiąc elektroniczny notatnik. Wbrew pozorom nie jest to prosty edytor tekstu. Jego możliwości są ogromne. Aplikacja umożliwia zapisywanie notatek testowych, głosowych, a także obrazów i fotografii. Zapisane pliki możemy w prosty sposób udostępniać bądź przesyłać w linku do innych osób. Możemy także bez obaw tworzyć plany, zapisywać ważne terminy, sporządzać listy zadań, ustawiać przypomnienia, a nawet skanować dokumenty!

BlueMail

Skrzynka mailowa umożliwiająca nieustanne śledzenie nawet kilku kont mailowych jednocześnie. Aplikacja wspiera zarówno IMAP jak również POP3. Możemy podłączyć do niej zarówno skrzynkę poczty Gmail, Yahoo!, Exchange, Outlook, Office365, AOL, iCloud, i innych. BlueMail pozwala konfigurować alerty i pozostałe funkcje w odniesieniu osobno dla każdego z kont. Obsługiwanie konta mailowego dzięki niemu jest banalnie proste i szybkie.

Snapseed

Program do obróbki zdjęć. Snapseed jest wszechstronnym i profesjonalnym edytorem zdjęć. Opracowany został przez firmę Google. Zawiera podstawowe funkcje, które są niezbędne przy zdjęciach, takie jak: jasność, kontrast, temperatura, nasycenie. Ponadto Snapseed zapewnia nam duży wybór filtrów, możliwość dodawania chmurek testowych, ramek ozdobnych, efektu starej kliszy oraz wiele innych. Aplikacja jest prosta w obsłudze, umożliwia bezpośrednie udostępnianie gotowych zdjęć do sieci lub znajomych.

Iconosuare

Aplilkacja ta jest niezwykle przydatna przy prowadzeniu kont na portalach społecznościowych. Umożliwia śledzenie szczegołowych statystyk dotyczących profili społecznościowych jak na przykład instagram czy facebook. Iconosquare pozwala na dostęp do infotmacji takich jak przyrost fanów, komentarzy, ilość utraconych obserwujących. Dzięki niemu w prosty sposób możemy zbadać nasze poczynania na koncie i zbadać, które treści skupiają wokół siebie społeczność, a które działają na odwrót. Aplikacja generuje dokładne wykresy, dzięki czemu mamy możliwość przeprowadzenia dogłębnej analizy, np. jaka pora jest najlepsza na dodanie nowych zdjęć, bądź jaka jest nasza grupa docelowa.

Later

Aplikacja służąca do autoryzacja serwisu Instagram. Dzięki niej możemy w prosty sposób przechowywać treści na Instagramie oraz planować posty na przyszłość. Later daje nam szansę zaoszczędzenia czasu. Idealnie sprawdzi się podczas urlopu. Aplikacja jest łatwa w obsłudze. Przygotowujemy zdjęcia wraz z opisem i hashtagami, następnie oznaczamy datę, kiedy dana fotografia ma zostać opublikowana i gotowe!

Pocket

Niesamowita aplikacja, umożliwiająca zapisywanie artykułów godnych uwagi do przeczytania w dowolnej chwili. Ile razy zdarzyło Ci się znaleźć ciekawy reportaż, recenzję czy informację w sieci, a sytuacja nie pozwalała na zapoznanie się z tekstem? Dzięki Pocket możemy cenne artykuły odkładać na później i przeczytać w odpowiednim dla nas momencie bez łączenia się z Internetem. Aplikacja jest przejrzysta, prosta w obsłudze i niezawodna!

Repost

Aplikacja jak wskazuje na to jej nazwa służy do repostowania, czyli krótko mówiąc do udostępniania zdjęć na Instagramie wraz z uwzględnieniem autora fotografii. Dzięki temu możemy śmiało publikować fotografie innych instagramerów bez obaw o naruszenie jego praw autorskich. Prostota i minimalizm.

Bloglovin’

Blogerzy zwykle czytają inne blogi. By jednak być na bieżąco z ulubionymi stronami i nie przegapić nowych treści warto zaopatrzyć się w Bloglovin’. Umożliwia ona obserwowanie danego bloga, co powoduje, iż otrzymujemy powiadomienia o nowo dodanych artykułach. Dzięki aplikacji, w której mamy możliwość utworzenia listy śledzonych blogów wraz z liczbą nowych postów, żadna wartościowa treść nam nie umknie.

Menedżer stron

Aplikacja stworzona dla posiadaczy stron na Facebooku. Blogerzy zwykle prowadzą swój fanpage, a idealnym sposobem na bieżące jego śledzenie jest właśnie aplikacja Menedżer Stron. Dzięki niemu możemy w prosty sposób przyjmować i wysyłać wiadomości, publikować nowe treści i śledzić aktywność fanów strony. Aplikacja umożliwia prowadzenie kilku stron jednocześnie.

Facebook Local

Blogostrefa już dawno przestała kręcić się tylko i wyłącznie w sieci. Dziś blogerzy wychodzą poza ekrany monitorów. W całej Polsce organizowane są ciekawe przedsięwzięcia, które wspomagają rozwój osobisty, nawiązywanie nowych, cennych kontaktów czy też zapewniają rozrywkę. Dzięki Local w wygodny sposób możemy śledzić nowiny w postaci wydarzeń, jakie będą miały miejsce w naszym rejonie. Aplikacja ta sprawi, iż żadna impreza Cię nie ominie!

Autorką zestawienia jest Milena Marchlewska, autorka bloga Ksiezycova.pl

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.