Home Newsy Apple zarobi na subskrypacjach w usłudze Microsoft Office 365
Apple zarobi na subskrypacjach w usłudze Microsoft Office 365
0

Apple zarobi na subskrypacjach w usłudze Microsoft Office 365

0

Ikona

Niedawna premiera pakietu biurowego Office Mobile w sklepie internetowym App Store przyniósła z sobą dwie skrajne wiadomości. Dobra jest taka, iż oprogramowanie udostępnione zostało za darmo, zła wieść dotyczy ograniczonej funkcjonalności niniejszej oferty. Każda z aplikacji bowiem wchodzącej w skład zestawu Microsoftu nie umożliwia edycji otwartych już dokumentów jak również tworzenia nowych. Pełen zakres opcji odblokuje natomist dokonanie subskrypcji w usłudze Office 365 realizowanej wewnątrz oprogramowania z Redmond.

Jak się można było spodziewać dochód z tytułu płatności zrealizowanych w systemie in-app purchase debiutanckiego softu będzie w cześci przekaywany do budżetu Apple, co też jest związane z polityką firmy praktykowaną w App Store. Każdy bowiem z programistów oferujących swój produkt w jabłkowej dystrybucji zobligowany jest do oddawania 30 % zarobku pochodzącego ze sprzedaży aplikacji. Ów model biznesowy nie ominął także firmy Microsoft. Dość późna premiera pakietu biurowego dla iPad?a może mieć właśnie związek ze wspomnianym systemem rozliczeń pomiędzy firmami, które wcześniej nie mogły dojść w tej kwestii do porozumienia.
Całoroczna subskrypcja usługi Office 365 wynosi 100 EUR. Wraz z nią Microsoft oddaje w ręce użytkownika 20 GB przestrzeni na dysku w chmurze OneDrive.

Źródło: AppleInsider

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)