Apple ogłosiło dziś, że programiści tworzący aplikacje na system macOS, które oferowane są poza sklepem App Store będą musieli oni przesłać je do procesu notarialnego, który rozpocznie się 3 lutego 2020 roku.
Apple w chwili obecnej złagodził delikatnie wymagania notarialne dla aplikacji spoza App Store, jednak w momencie uruchomienia procesu aktualizacji do macOS Catalina stwierdzili, że programiści będą musieli przyzwyczaić się do większych wymagań i zasad.
Firma sugeruje, aby programiści dokładnie zapoznali się z wymogami, bowiem od 3 lutego staną się one błędami wpływającymi na możliwość uruchomienia danej aplikacji na komputerze.
„W czerwcu ogłosiliśmy, że całe oprogramowanie Mac dystrybuowane poza „Mac App Store” musi zostać poświadczone notarialnie przez Apple, aby domyślnie działało na „MacOS Catalina”. We wrześniu tymczasowo dostosowaliśmy warunki notarialne, aby ułatwić to przejście i chronić użytkowników wersji „macOS Catalina”, którzy nadal korzystają ze starszych wersji oprogramowania. Od 3 lutego 2020 r. Całe przesłane oprogramowanie musi spełniać oryginalne wymagania notarialne.
Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, prześlij swoje oprogramowanie do usługi notarialnej i przejrzyj dziennik programisty pod kątem ostrzeżeń. Te ostrzeżenia staną się błędami od 3 lutego i muszą zostać naprawione, aby oprogramowanie mogło zostać poświadczone notarialnie. Oprogramowanie zgłoszone notarialnie przed 3 lutego będzie domyślnie nadal działać na „CatalOS Catalina”.
Przypominamy, że wszystkie pakiety instalatora muszą być podpisane, ponieważ mogą zawierać kod wykonywalny. Obrazy dysków nie muszą być podpisywane, chociaż ich podpisanie może pomóc użytkownikom zweryfikować ich zawartość.”