Apple wypuszcza aktualizację iOS do wersji 6.1.3!
0

Apple wypuszcza aktualizację iOS do wersji 6.1.3!

0

iOSJeżeli niecierpliwie oczekiwałeś aktualizacji systemu w swoim iUrządzeniu, to w najbliższym czasie na jego ekranie powinien wyświetlić się monit o możliwość pobrania update?u do wersji 6.1.3. Co niesie z sobą aktualizacja popularnego iOS? Przekonajmy się! 🙂

Głównym celem tej niewielkiej łatki systemowej jest pozbycie się exploita, który pozwalał na dostęp do urządzenia bez odblokowywania ekranu. Po wykonaniu i natychmiastowym przerwaniu połączenia alarmowego, osoba trzecia miała potencjalną możliwość podpięcia smartfona do komputera poprzez USB i uzyskania dostępu do znajdujących się na nim plików i informacji.

Aktualizacja trafia do użytkowników końcowych prawie miesiąc po tym, jak wydana została jej wersja beta. Apple zapowiedziało jednak, że update wypuszczany będzie falami, w niektórych częściach świata użytkownicy muszą więc uzbroić się w pewną dawkę cierpliwości.

Oprócz rozwiązania problemu wspomnianego przed chwilą buga, iOS 6.1.3 to również poprawa wydajności aplikacji Apple Maps i skorygowanie dużej ilości błędów, które występowały w wersji japońskiej.

Apple wypuściło także kolejną wersję firmaware?u dla Apple TV. Aktualizacja patchuje dotychczas stosowane systemy bezpieczeństwa, w których znaleziono sporo dziur i które mogły pozwolić na dostęp do urządzenia z stacji zewnętrznych.

Czy nas Waszych iUrządzeniach pojawił się już monit o dostępnej aktualizacji? 🙂

Źródło: otabletach.pl

Oceń post

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *