Home Newsy Apple Watch – smartwatch na co dzień i do treningu
0

Apple Watch – smartwatch na co dzień i do treningu

Apple Watch – smartwatch na co dzień i do treningu
0

Szukasz smartwatcha kompatybilnego z urządzeniami Apple, np. iPhonem czy iPadem? Jedną z najlepszych, dedykowanych im propozycji jest Apple Watch. Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się, w jakich sytuacjach codziennych się sprawa oraz dlaczego wybierają go sportowcy. Poznaj funkcje nowoczesnych Apple Watchy oraz najpopularniejsze, najchętniej wybierane modele. Wybierz jeden dla siebie.

Modny Apple Watch Series 3

Najgorętszym modelem smartwatcha Apple jest obecnie Apple Watch Series 3. Występuje w kilku kolorach, więc bez trudu dopasujesz go do swoich preferencji. Udostępnia szeroki wachlarz możliwości komunikacji: Wi-Fi, Bluetooth 4.2. Po sparowaniu z iPhonem możesz:

  • odbierać i wysyłać wiadomości sms,
  • odbierać i wysyłać wiadomości e-mail,
  • odbierać i nawiązywać połączenia telefoniczne,
  • korzystać z popularnych mediów społecznościowych, np. Facebooka i Twittera.

Ten Apple Watch ma też inne funkcje, które docenisz w codziennych obowiązkach. Rozszerzenie Apple Pay umożliwi Ci realizowanie szybkich, łatwych i w pełny bezpiecznych płatności w sklepach stacjonarnych, aplikacjach komórkowych, sklepach internetowych.

Apple Watch dla sportowców

Przyjrzyjmy się teraz popularnym funkcjom Apple Watchy, dla których na zakup decydują się sportowcy:

  • czujnik tętna – możesz go spotkać także pod nazwą pulsometr. Na bieżąco monitoruje Twoje tętno w codziennych sytuacjach lub w czasie treningu. Możesz przesyłać dane na smartfon lub odczytywać je bezpośrednio na ekranie smartwatcha. Lepiej rozplanujesz trening i zabezpieczysz organizm przed pogorszeniem zdrowia,
  • licznik kalorii – choć brzmi prosto, w rzeczywistości to rozbudowany kalkulator, który wymierza spalone kalorie na podstawie długości treningu, wysokości tętna, przebytego dystansu oraz Twoich danych: wzrostu i wagi. To funkcja, która pomaga uporać się ze nadprogramowymi kilogramami,
  • licznik kroków – działa w taki sposób, że Apple Watch wykrywa ruch nadgarstka, a dzięki temu oblicza liczbę kroków. Możesz wyznaczać sobie cele właśnie w liczbie kroków. Wieczorem na ekranie sprawdzisz, czy osiągnąłeś cel. Czy wiesz, że dziennie powinno się zrobić 10 000 kroków, czyli 8 km?

W trakcie ćwiczeń warunki pogodowe mogą nie być najlepsze. Nie masz się czym martwić, Apple Watch bowiem ma wodoodporność 5 ATM, co sprawia, że wybierają go także pływacy. Poza tym odznacza się ekranem odpornym na zarysowania i odbiornikiem GPS. Szybko sprawdzisz na nim przebytą trasę lub wyznaczysz nową.

Apple Watch przydatny od rana do wieczora

Wykorzystaj wbudowany w Apple Watch budzik, by wstać do pracy lub szkoły. W ciągu dnia korzystaj z niego jak z normalnego zegarka, a także przedłużenia smartfona, kiedy nie będziesz miał możliwości sięgnąć po telefon. Wygodnie steruj odtwarzaczem muzyki – przełączaj piosenki, zwiększaj i zmniejszaj głośność. W nocy monitoruj swój sen, by w razie potrzeby wprowadzić zmiany i zadbać o jego lepszą jakość.

Pamiętaj, że Apple Watch z Wi-Fi daje Ci więcej możliwości wykorzystywania do na co dzień. Pozwala między innymi na synchronizację ze smartfonem nawet wówczas, gdy nie ma go w pobliżu. Wystarczy, że telefon też będzie połączony z siecią Wi-Fi.

Artykuł partnera
Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.