Apple Watch Series 9 z nowym gestem „podwójnego tapnięcia”
0

Apple Watch Series 9 z nowym gestem „podwójnego tapnięcia”

0

Firma Apple zaprezentowała na dzisiejszym wydarzeniu najnowszy zegarek Apple Watch Serie 9. Nowe urządzenie charakteryzuje się zwiększoną wydajnością dzięki zastosowaniu nowego układu S9 i nową funkcją „podwójnego tapnięcia”

Apple Watch Series 9 został przez Apple przeprojektowany wewnątrz, mowa tu przede wszystkim o nowym chipie S9, który ma o 60% więcej tranzystorów i jest o 30% szybszy niż układ S8. Posiada również czterordzeniowy silnik neuronowy do 2x szybszych zadań neuronowych. Dzięki obsłudze ultraszerokopasmowej ‌Apple Watch Series 9‌ może po raz pierwszy korzystać z funkcji Precision Finding dla ‌iPhone’a‌, podobnie jak ‌iPhone‌ z AirTag. tym samym lokalizowanie naszego telefonu będzie się odbywać od teraz nie tylko przy pomocy dźwięku.

Seria 9 jest również wyposażona w jaśniejszy, zawsze włączony wyświetlacz Retina, który może teraz osiągnąć jasność do 2000 nitów, czyli dwukrotnie większą niż Apple Watch Series 8 . Może również zmniejszyć jasność do zaledwie jednego nita do użytku w kinach lub w nocy.

‌Apple Watch Series 9‌ można sterować za pomocą nowego gestu dłoni zwanego „Double Tap”, podczas którego użytkownik stuka kciukiem i palcem wskazującym, jak w przypadku zestawu słuchawkowego Vision Pro. Za pomocą tego gestu użytkownicy mogą wchodzić w interakcję z urządzeniem bez dotykania ekranu, np. odbierać lub kończyć połączenie

 

Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl. Chcesz się coś dowiedzieć? Pisz śmiało wiadomość prywatną!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *