Home Newsy Apple Siri sprawia, że konkurencja coraz bardziej skupia się na technologii rozpoznawania głosu
Apple Siri sprawia, że konkurencja coraz bardziej skupia się na technologii rozpoznawania głosu
0

Apple Siri sprawia, że konkurencja coraz bardziej skupia się na technologii rozpoznawania głosu

0

SiriPomimo tego, iż Apple nie jest obecne na tegorocznych targach Consumer Electronics Show, wpływ firmy odczuwalny może być w przypadku bardzo wielu produktów, szczególnie w odniesieniu do innowacyjnej funkcji sterowania głosem, która zaczyna przyjmować się w coraz większej ilości smartfonów oraz telewizorów.

Personalny asystent Apple Siri – jedna z funkcji, którą możemy znaleźć w iPhonie 4S, natchnęła bardzo wielu konkurencyjnych producentów do zastosowania podobnych rozwiązań, co można zauważyć właśnie w czasie trwających targów CES. Zachęcone niezwykle ciepłym przyjęciem Siri przez konsumentów, przedsiębiorstwa produkujące elektronikę, będą w najbliższym czasie wykorzystywać technologię kontroli głosem jako integralną część swoich urządzeń.

Chociaż zaprezentowane jak na razie rozwiązania nie oferują lepszej jakości niż Siri, to możemy spodziewać się, że technologie te będą dalej rozwijane i do końca tego roku będziemy mogli liczyć na sporą poprawę w tym segmencie i kilka nowych rozwiązań. Firma, która licencjonowała swoją technologię rozpoznawania głosu dla Apple Siri stwierdziła, że konkurencyjne smartfony z poprawionymi rozwiązaniami rozpoznawania mowy pojawią się w drugiej połowie 2012 roku.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *