Home Newsy Apple rozstrzyga spór patentowy dotyczący słuchawek AirPods z firmą Koss
Apple rozstrzyga spór patentowy dotyczący słuchawek AirPods z firmą Koss
0

Apple rozstrzyga spór patentowy dotyczący słuchawek AirPods z firmą Koss

0

Apple rozstrzygnęło pozew o naruszenie patentów związanych z AirPods z producentem audio Koss, zgodnie z wnioskiem sądowym złożonym w sobotę, który został podkreślony przez Reuters. Koss oskarżyło Apple o naruszenie patentów technologii słuchawek bezprzewodowych za pomocą produktów AirPods i Beats.

Koss powiedziało, że bezprzewodowe słuchawki AirPods i Beats naruszyły kilka patentów związanych z technologią słuchawek bezprzewodowych, które Koss twierdzi, że były pionierami. Kiedy Koss po raz pierwszy złożyło pozew w 2020 roku, firma oświadczyła, że ​​Apple jest świadomy swoich patentów i że kilkukrotnie odbywały się spotkania, aby omówić ich wykorzystanie.

Apple ostatecznie zdecydowało się nie licencjonować żadnej technologii Koss’a, co skłoniło firmę do pozwania i zażądania nieokreślonej kwoty odszkodowania za domniemane naruszenie. Po tym, jak Koss wytoczył pozew w Apple, Apple złożyło pozew i powiedziało, że zarzuty są „bezpodstawne”, patenty są nieważne, a sam proces sądowy złamał umowę o poufności z 2017 r., zgodnie z którą Koss nie wniesie żadnego sporu przeciwko Apple.

Apple i Koss miały dziś stanąć przed sądem, ale obie firmy w sobotę poinformowały, że rozwiązały zarzuty, że Apple naruszyło patenty Kossa na bezprzewodowe audio. W rezultacie sprawa została umorzona.

W tej chwili nie ma żadnych szczegółów na temat ugody, ale zgłoszenie wskazuje, że „wszystkie kontrowersyjne sprawy” zostały rozwiązane. Koss pozwało również inne marki słuchawek, w tym Bose i Skullcandy, a te procesy są nadal w toku.

źródło: macrumors.com

Apple rozstrzyga spór patentowy dotyczący słuchawek AirPods z firmą Koss

1/5 - (1 vote)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.