Home Newsy Apple renegocjuje warunki umów z wytwórniami muzycznymi
Apple renegocjuje warunki umów z wytwórniami muzycznymi
0

Apple renegocjuje warunki umów z wytwórniami muzycznymi

0

W chwili obecnej śmiało można napisać, że Apple Music na rynku usług udostępniających muzykę na żądanie w abonamencie radzi sobie lepiej niż dobrze. Po części jest to zasługa korzystniejszych warunków jakie Apple przygotowało dla wytwórni muzycznych pod kątem tantiem.

Kalifornijska firma płaci wytwórniom za odtworzenie należących do nich utworów więcej aniżeli główny konkurent, czyli serwis Spotify. W chwili obecnej jest to wartość 58 % przychodów jakie generowane są przez miesięczne subskrypcje użytkowników, co w świetle 52 % rywala wygląda zachęcająco i mobilizuje rynek muzyczny do współpracy.

Jak jednak donosi serwis Bloomberg firma Apple chce renegocjować warunki umów z wytwórniami muzycznymi i obniżyć wysokość tantiem do poziomu oferowanego przez Spotify lub zbliżonego. W tym samym raporcie czytamy, iż wytwórnie w zamian domagają się by Apple skuteczniej promowało muzykę w sklepie iTunes w krajach takich jak Niemcy, czy Japonia, gdzie serwisy streamingowe są mało popularne.

Dotychczasowe umowy z wytwórniami muzycznymi wygasają z końcem czerwca tego roku. Brak porozumienia pomiędzy stronami jednak nie wpłynie na zawartość serwisu Apple Music.

Źródło: Bloomberg

 

Apple renegocjuje warunki umów z wytwórniami muzycznymi

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)