Home Newsy Apple pracuje nad aparatem w zegarku Apple Watch
Apple pracuje nad aparatem w zegarku Apple Watch
0

Apple pracuje nad aparatem w zegarku Apple Watch

0

W sieci przy okazji różnych doniesień związanych z kolejnymi generacjami zegarka Apple Watch niejednokrotnie insynuowano pojawienie się w nim kamery. Okazuje się, że plotki te nie są wyssane z palca, bowiem Apple faktycznie rozważa wprowadzenie takiego rozwiązania.

Dowodem na to jest dokumentacja jaka znalazła się w amerykańskim Biurze Patentów i Znaków Towarowych, w której znajduje się opis oraz grafika smartwatcha wyposażonego w kamerę.

Ciężko tu raczej mówić o zastosowaniu technologii Face ID znanej z iPhone’a X ze względu na rozmiary zegarka Apple Watch. Nie jest jednak wykluczone, że w przyszłości kamera zaimplementowana w zegarek będzie w stanie autoryzować transakcje dokonywane za pomocą Apple Pay i umożliwiać odblokowywanie zegarka. Aparat będzie z pewnością wykorzystywany również do sczytywania kodów kreskowych i QR, a także do wykonywania zwykłych zdjęć.

Należy jednak pamiętać, że samo opatentowanie rozwiązania nie musi oznaczać, że finalnie trafi ono do masowego użytku. Wiele pomysłów Apple zakończyło się jedynie etapem testów.

Źródło: Onetech

 

Apple pracuje nad aparatem w zegarku Apple Watch

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *