Home Newsy Apple po raz kolejny o poufnych informacjach
Apple po raz kolejny o poufnych informacjach
0

Apple po raz kolejny o poufnych informacjach

2
0

Po raz kolejny w historii Apple ostrzega swoich pracowników przed ujawnianiem poufnych informacji, a zwłaszcza tych dotyczących nowości sprzętowych. Odpowiedni komunikat został rozesłany drogą mailową do załogi z Cupertino.

Ta wewnętrzna nota znalazła się jednak w posiadaniu agencji informacyjnej Bloomberg, która nieomieszkała i opublikowala na łamach swojego serwisu treść tego dokumentu. Wynika z niej, że procownik dopuszczający się wyjawiania poufnych informacji może zostać nie tylko zwoniony ale również postawiony przed wymiar sprawiedliwości.

Tylko w 2017 roku Apple miało przyłapać na niedotyrzymywaniu tajemnicy służbowej aż 29 osób, z czego 12 zostało aresztowanych. Pracownicy ci jak podkreśla zarząd Apple będą mieli w przyszłości duży problem ze znalezieniem zatrudnienia u innego pracodawcy. Notaka odnosi się również do zeszłorocznego wycieku kodu systemu iOS 11 GM, który zdradzał wiele szczegółów dotyczących spacyfikacji technicznej iPhone’a X. Pracownicy odpowiedzialni za ten wyciek zostali dyscyplinarnie zwolnieni.

Co ciekawe pracownicy zatrudnieni w szeregach Apple nie powinni utrzymywać kontaktów z dziennikarzami, analitykami oraz blogerami technologicznymi.

Źródło: MacRumors

Apple po raz kolejny o poufnych informacjach

(2)

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)