Home Newsy Apple Pay już niedługo w PKO BP
Apple Pay już niedługo w PKO BP

Apple Pay już niedługo w PKO BP

0

Już przy okazji debiutu Apple Pay w pierwszych ośmiu bankach 19 czerwca mówiło się głośno o tym, że jesienią wsparcie dla jabłkowej usługi finansowej dostaną kolejne instytucje w tym największy rodzimy bank detaliczny PKO BP. Tymczasem wiele wskazuje na to, że Apple Pay w tym ostatnim zagości znacznie wcześniej.

Wpływ na to może mieć ogromna popularność Apple Pay w Polsce. Usługa zaraz po debiucie zgromadziła sporą rzeszę użytkowników, a ich liczba wciąż rośnie. Głośno mówi się także o wdrażaniu Apple Pay do podmiotów zajmujących się płatnościami w sieci takich jak Przelewy24, czy serwisu PayU, co umożliwi zapłatę za towary i usługi w sklepach internetowych.

Tymczasem okazuje się, że bank PKO BP jest już technicznie gotowy na uruchomienie Apple Pay. Informację tę może potwierdzać regulamin jaki wyświetla się w aplikacji Wallet przy próbie dodania do niej kart Visa sygnowanych logo banku PKO BP. Do podobnych sytuacji dochodziło już wcześniej kiedy plotkowano o debiucie Apple Pay w Polsce. Wówczas takowy regulamin wyświetlał się między innymi w banku BZ WBK oraz mBank. Kilka chwil później karty tychże banków można było dodać do jabłkowej usługi.

Ciekawostką jest, iż wraz z debiutem Apple Pay w PKO BP odbędzie się równolegle premiera innego systemu płatności – Garmin Pay. Póki co jednak nie jest znana dokładna data debiutu Aple Pay w PKO BP. Można jednak zakładać, iż stanie się to jeszcze w tym miesiącu.

Źródło: Mój Mac

 

Apple Pay już niedługo w PKO BP

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)