Home Newsy Apple nie jest wśród założycieli członków forum standardów Metaverse
Apple nie jest wśród założycieli członków forum standardów Metaverse
0

Apple nie jest wśród założycieli członków forum standardów Metaverse

0

Apple nie należy do członków założycieli nowego organu standardów „metaverse”, który obejmuje Meta, Microsoft, Sony, Epic Games, Nvidia, Adobe i inne.

Ogłoszone w komunikacie prasowym „Metaverse Standards Forum gromadzi firmy i organizacje normalizacyjne w celu wspierania dostosowania wymagań i priorytetów standardów interoperacyjności Metaverse oraz przyspieszenia ich rozwoju i wdrażania poprzez pragmatyczne, oparte na działaniu projekty”. Organizacja stara się umożliwić komunikację między różnymi organizacjami i firmami, aby zapewnić metaverse „interoperacyjność w świecie rzeczywistym” i pomóc w pracy różnych wizji metaverse.

Ponad 35 członków założycieli to m.in. 0xSenses, Academy Software Foundation, Adobe, Alibaba, Autodesk, Avataar, Blackshark.ai, CalConnect, Cesium, Daly Realism, Disguise, Enosema Foundation, ‌Epic Games‌, Express Language Foundation, Huawei, IKEA, John Peddie Badania, Khronos, Lamina1, Maxon, Meta, Microsoft, NVIDIA, OpenAR Cloud, Open Geospatial Consortium, Otoy, Perey Research and Consulting, Qualcomm Technologies, Ribose, Sony Interactive Entertainment, Spatial Web Foundation, Unity, VerseMaker, Wayfair, Web3D Konsorcjum, Konsorcjum World Wide Web (W3C) i Stowarzyszenie XR.

Apple wyraźnie brakuje na liście członków, pomimo dużych inwestycji i ciągłych prac nad wieloma urządzeniami w przestrzeni rzeczywistości rozszerzonej i rzeczywistości wirtualnej. Firma Apple była w przeszłości mocno zaangażowana w tworzenie standardów, takich jak HTML5 dla sieci. Stworzył Thunderbolt z Intelem i format pliku „USDZ” dla treści trójwymiarowych w Pixar i Adobe. Niedawno Apple pochwaliło się swoim zaangażowaniem w rozwój Matter na WWDC 2022, nowym otwartym standardzie dla inteligentnych akcesoriów domowych.

Firmy zajmujące się grami Roblox i Niantic oraz platformy metaverse oparte na kryptowalutach, takie jak The Sandbox i Decentraland, są również nieobecne na Forum Standardów Metaverse. Forum jest otwarte dla każdej organizacji bez żadnych kosztów, więc Apple i inne osoby mogą dołączyć w przyszłości.

źródło: macrumors.com

Apple nie jest wśród założycieli członków forum standardów Metaverse

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.