Apple Music Classical dostępne na iPadzie
0

Apple Music Classical dostępne na iPadzie

0

W App Store zaktualizowana została wersja Apple Music Classical, która po raz pierwszy obsługuje iPada.

Aplikacja ‌‌Apple Music‌‌ Classical oferuje abonentom ‌‌Apple Music‌‌ dostęp do ponad pięciu milionów utworów muzyki klasycznej. W tym nowych, wysokiej jakości wydań, a także do setek wybranych playlist, tysięcy ekskluzywnych albumów i innych funkcji. Mowa chociażby o biografiach kompozytorów czy szczegółowych informacji na temat znanych dzieł.

W przeciwieństwie do istniejącej aplikacji ‌‌Apple Music‌‌, ‌‌Apple Music‌‌ Classical umożliwia użytkownikom wyszukiwanie według kompozytora, dzieła, dyrygenta, numeru katalogowego i innych kryteriów. Użytkownicy mogą uzyskać bardziej szczegółowe informacje z notatek redakcyjnych i opisów.

Firma zamówiła do aplikacji cyfrowe portrety w wysokiej rozdzielczości znanych kompozytorów, takich jak np. Ludwig van Beethoven. Wykorzystano palety kolorów i odniesienia artystyczne z odpowiedniego okresu klasycznego. Z czasem dodawane będą coraz bardziej unikalne dzieła sztuki. Apple współpracuje z artystami i instytucjami zajmującymi się muzyką klasyczną, oferując ekskluzywne treści i nagrania.

źródło: macrumors.com

Oceń post

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *