Apple może rozpocząć produkcję niektórych iPadów w Indiach
0

Apple może rozpocząć produkcję niektórych iPadów w Indiach

0

Apple rozważa produkcję niektórych swoich iPadów w Indiach. Firma stara się zmniejszyć swoją zależność od Chin, donosi CNBC. Apple dyskutowało z indyjskimi urzędnikami o przeniesieniu części produkcji iPada do Indii. Jednak istnieją przeszkody do pokonania, takie jak wiedza produkcyjna.

Jak dotąd nie ustalono żadnych konkretnych planów. Apple jest zmotywowane do rozszerzenia produkcji w krajach poza Chinami. Źródła, które rozmawiały z CNBC, ostrzegały, że w Indiach brakuje wysoko wykwalifikowanych osób z doświadczeniem w budowaniu bardzo złożonych urządzeń. To właśnie może spowolnić wysiłki Apple.

Przeniesienie części produkcji do Indii było planem Apple od 2017 roku. Firma rozpoczęła produkcję niektórych starszych modeli iPhone’a, takich jak iPhone SE w tym kraju. Premiera modeli iPhone’a 14 oznaczała, że ​​Apple po raz pierwszy wykorzystał Indie do produkcji flagowych iPhone’ów.

Dostawca Apple, firma Foxconn, również inwestuje w Indiach. Apple zamierza produkować około 25 procent iPhone’ów w Indiach do 2025 roku. Inni dostawcy, tacy jak Wistron i Pegatron, rozszerzyli swoją działalność na Indie. To wszystko aby pomóc Apple zwiększyć produkcję poza Chinami.

Apple było krytykowane za poleganie na Chinach, co stało się głównym problemem w 2022 roku. Działo się tak w związku z rosnącymi napięciami między Stanami Zjednoczonymi a Chinami oraz trwającymi obostrzeniami związanymi z COVID-19 w tym kraju. W tej chwili brakuje modeli Apple iPhone 14 Pro ze względu na ograniczenia w zakładach produkcyjnych Foxconn, które doprowadziły do ​​​​zamieszek i protestów pracowników.

W listopadzie Apple potwierdziło, że dostawy iPhone’a 14 Pro i Pro Max będą niższe niż oczekiwano z powodu problemów w zakładzie Foxconn. Zakład jest odpowiedzialny za produkcję około 70 procent modeli iPhone’a 14 Pro. W rezultacie Apple może odnotować znaczny spadek przychodów, a dostawy powinny wrócić do normy najwcześniej pod koniec grudnia.

The Wall Street Journal powiedziało, że plany Apple dotyczące przeniesienia produkcji do innych krajów, takich jak Indie i Wietnam, przyspieszyły. Firma mówi swoim dostawcom, aby bardziej aktywnie planowali montaż iPhone’ów w innych krajach.

źródło: macrumors.com

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *