Home Newsy Apple formalizuje zakaz nieoficjalnych aplikacji koronawirusowych w App Store
Apple formalizuje zakaz nieoficjalnych aplikacji koronawirusowych w App Store
0

Apple formalizuje zakaz nieoficjalnych aplikacji koronawirusowych w App Store

0

Firma Apple zaktualizowała wytyczne dla programistów udostępniających i tworzących aplikacje do sklepu App Store.

W notatce znajduje się informacja, że tylko i wyłącznie oficjalne konta organizacji zdrowia mogą tworzyć aplikacje związane z tematem korona wirusa. Takie rozporządzenie zostało wydane wczoraj przez Apple po tym, jak odrzucili oni kilka aplikacji od programistów.

Apple ponownie podkreśliło fakt, że organizacje non-profit mogą znieść roczną opłatę programistyczną . Jeśli organizacja nie jest organizacją non-profit i planuje bezpłatną aplikację, Apple zniesie opłatę, jeśli znajduje się w kwalifikującym się kraju.

Jak informuje samo Apple:

„App Store powinien zawsze być bezpiecznym i zaufanym miejscem do pobierania aplikacji. Teraz bardziej niż kiedykolwiek to zaangażowanie nabiera szczególnego znaczenia, gdy świat walczy z pandemią COVID-19. Społeczności na całym świecie zależą od tego, czy aplikacje są wiarygodnymi źródłami wiadomości – pomagając użytkownikom zrozumieć najnowsze innowacje zdrowotne, dowiedzieć się, gdzie mogą uzyskać pomoc w razie potrzeby lub zapewnić pomoc sąsiadom.

Aby spełnić te oczekiwania, krytycznie oceniamy aplikacje, aby zapewnić wiarygodność źródeł danych oraz że programiści prezentujący te aplikacje pochodzą od uznanych podmiotów, takich jak organizacje rządowe, organizacje pozarządowe zajmujące się zdrowiem, firmy o głębokim doświadczeniu w kwestiach zdrowotnych oraz instytucje medyczne lub edukacyjne . Tylko programiści z jednego z tych uznanych podmiotów powinni przesłać aplikację związaną z COVID-19.”

Apple formalizuje zakaz nieoficjalnych aplikacji koronawirusowych w App Store

Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl